Terchovskí policajti vypátrali dvoch zlodejov aj špeciálny bicykel ukradnutý ešte minulý rok


Foto: Terchovskí policajti vypátrali dvoch zlodejov aj špeciálny bicykel ukradnutý ešte minulý rok Foto: Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline

Policajti z Terchovej boli počas víkendu úspešní v objasňovaní majetkovej trestnej činnosti. Na základe získaných dôkazov sa im podarilo odhaliť dvoch mužov podozrivých z krádeže a vypátrali aj bicykel odcudzený minulý rok.

Jeden z mužov, 47-ročný Žilinčan, kradol ešte koncom augusta 2023 v Terchovej. Tam z odomknutého vozidla odcudzil čiernu tašku s dokladmi, finančnou hotovosťou, kľúčmi a osobnými vecami. Krádežou vecí spôsobil celkovú škodu vo výške 1 800 eur,“ približuje hovorkyňa žilinských policajtov Gabriela Kremeňová.

V septembri 2023 si zase 30-ročný muž zo žilinského okresu privlastnil zo stojanu na bicykle v areáli základnej školy vo Varíne elektrickú kolobežku. Krádežou spôsobil škodu viac ako 350 eur. 

„Ďalšie okolnosti v obidvoch prípadoch sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania. Obvinení sú stíhaní na slobode,“ dopĺňa Kremeňová.

Okrem dvoch zlodejov sa terchovským policajtom podarilo vypátrať aj špeciálne upravený bicykel. Ten bol ukradnutý v Terchovej ešte minulý rok. S pátraním im pomáhali aj kolegovia z kriminálnej polície v Prievidzi a Nitrianskeho Pravna. Bicykel bol následne zaistený a majiteľovi bude vrátený po vykonaní potrebných úkonov. 

Polícia napriek tomu apeluje na verejnosť, aby si na svoj majetok dávali pozor. „Príležitosť robí zlodeja a bez prekážok to ide oveľa rýchlejšie. Skôr ako opustíte auto, bicykel, skontrolujte si, či ste urobili maximum pre ochranu svojho majetku,“ odkazujú. Tiež pripomínajú, že auto nie je výklad a osobné veci by sme v ňom nechávať nemali.

Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu