Manželia z Liptova sú svetovým fenoménom. Obaja získali titul majstra sveta v kulturistike


Foto: Manželia z Liptova sú svetovým fenoménom. Obaja získali titul majstra sveta v kulturistike Foto: Mesto Liptovský Mikuláš

Oboch ich živí rovnaká vášeň. Manželia Mariana a Boris Palovičovci z Liptovského Mikuláša sú v oblasti kulturistiky dlhodobo známym pojmom. Športové úspechy zbierajú už niekoľko rokov. Na tohtoročných Majstrovstvách sveta v kulturistike a fitnes v španielskej Santa Susanne k nim pribudli ďalšie, ktorými sa rovno zapísali do histórie.

Ide o jediný manželský pár, z ktorého obaja získali titul majstra sveta na rovnakom šampionáte. Boris si dokonca domov odniesol tri zlaté medaily a titul absolútneho majstra. Takáto kombinácia sa ešte nikomu nepodarila, preto sa stal historicky najúspešnejším účastníkom majstrovstiev sveta, ktoré organizuje Medzinárodná federácia kulturistiky a fitnes.

Primátor Ján Blcháč manželom pri tejto príležitosti odovzdal pamätné plakety. „Gratulujeme k obrovskému úspechu a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu nášho mesta,“ píše na webovej stránke mesto.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: