Sestre nadával do liptovských pí* a ku*iev, hodil po nej poleno a vyhrážal sa jej smrťou. Dostal podmienku


Foto: Sestre nadával do liptovských pí* a ku*iev, hodil po nej poleno a vyhrážal sa jej smrťou. Dostal podmienku Foto: Ilustračné foto

Okresný súd v Námestove počas tohto týždňa riešil ďalší prípad nebezpečného vyhrážania. Páchateľom bol zamestnaný a ženatý muž z Oravy, ktorý ešte v máji 2023 slovne napadol a ohrozil svoju vlastnú sestru.

Tá sa vybrala na návštevu ich matky. Keď ju alkoholom podgurážený brat uvidel prichádzať na dvor rodinného domu, začal sa jej vyhrážať zabitím. Okrem toho jej podľa trestného rozkazu námestovského súdu nadával do „liptovských pí* a ku*iev“.


Vystrašená žena pred ním utekala a podarilo sa jej zamknúť v matkinom dome. „(Brat) ju nasledoval a snažil sa kopancami a údermi ruky dvere na dome otvoriť, počas čoho jej neustále vulgárne nadával a kričal, že ju zabije,“ uvádza Okresný súd Námestovo.

Žena sa pokúsila ukryť v kotolni, páchateľ si ju však všimol a cez okno po nej hodil drevené poleno. Kus dreva ju, našťastie, nezasiahol, bratove správanie v nej však vyvolalo dôvodnú obavu o život a zdravie.

Sudkyňa v utorok muža uznala vinným z prečinu nebezpečného vyhrážania, a to blízkej osobe, ktorá je zároveň osobou vyššieho veku. Za svoje skutky dostal trest odňatia slobody na 6 mesiacov, ten bol však podmienečne odložený na 18 mesiacov. Súd mu zároveň nariadil protialkoholické liečenie.


Prečítajte si viac: