FOTO: Najmodernejšie autobusové zastávky nájdete v obci na Kysuciach. Závidieť môžu aj väčšie mestá


FOTO: Najmodernejšie autobusové zastávky nájdete v obci na Kysuciach. Závidieť môžu aj väčšie mestá
Galéria: 6 fotiek
Foto: Facebook/Obec Raková

Dopravná situácia v kraji je čoraz viac komplikovaná a posledné roky môžeme pozorovať snahy mnohých dopravcov i samospráv propragovať cestovanie verejnou hromadnou dopravou. To sa však nezaobíde bez investícií, ktoré prispejú ku komfortu cestujúcich.

Jedným zo spôsobov, akým k nemu môžu prispieť sú napríklad aj moderné autobusové zastávky, prispôsobené potrebám 21. storočia. V obci Raková na Kysuciach takých môžeme nájsť rovno šesť. Neuveríte, čo všetko v nej nájdete. 

„Zavádzame vyšší štandard cestovania verejnou osobnou dopravou. Vďaka finančnej podpore - grantu Miestnej akčnej skupiny Krajšie Kysuce sme vymenili šesť kusov nových autobusových čakární,“ informuje samospráva na sociálnej sieti. 


Ich súčasťou je bezdrôtová nabíjačka na mobilné telefóny, úsporné LED osvetlenie a bezpečnostný kamerový systém. Na zastávkach Golis, UNZ,  Goralka májú navyše umiestnené moderné informačné panely o odchodoch autobusov.

„Tento systém je zatiaľ v skúšobnej prevádzke,“ dodáva obec. Nové autobusové zastávky hodnotia obyvatelia Rakovej pozitívne, v tejto súvilosti sa však nedá nespomenúť, ako vyzerajú zastávky v blízkych mestách, napríklad v Čadci.

Tam sa musia cestujúci spoliehať na rozpis cestovného poriadku v papierovej podobe, o možnosti nabiť si telefón môžu taktiež iba snívať. 

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmoPrečítajte si viac: