Dobrovoľní hasiči si budúcu sobotu zmerajú svoje sily na súťaži o pohár veliteľa v Krasňanoch


Foto: Dobrovoľní hasiči si budúcu sobotu zmerajú svoje sily na súťaži o pohár veliteľa v Krasňanoch Foto: Facebook/Juraj Kvorič Gacho

Dobrovoľný hasičský zbor (DHZ) z obce Krasňany v okrese Žilina pozýva na medzinárodnú hasičskú pohárovú súťaž veliteľa DHZ Krasňany. Tá sa bude konať pri príležitosti stého výročia zmienky o hasičoch a 90. výročia založenia Dobrovoľného hasičského zboru v Krasňanoch.

Súťaž v požiarnom útoku sa uskutoční v sobotu 1. júla vo viacúčelovom športovom areáli obce Krasňany. Podujatie sa oficiálne začína na obed o 12:00 hod., kedy sa postupne vystriedajú mužské a ženské súťažné kategórie. Povrch trate je po celej dĺžke aj šírke trávnatý s vyvýšenou drevenou základňou. Návštevníci si môžu pochutnať na klasickom aj držkovom guláši a rôznych alkoholických, ale aj nealkoholických nápojoch.

Každý pretekár štartuje na vlastné riziko,“ upozorňujú organizátori na sociálnej sieti v pozvánke na podujatie. Štartovné pre jeden tím stojí 10 eur. Počet družstiev je obmedzený, preto by sa súťažiaci mali vopred zaregistrovať buď na telefónnom čísle 0910 314 503 alebo v komentárovej sekcii vytvoreného podujatia, ktoré je možné nájsť na sociálnej sieti Facebook.


Miesto: Športový areál Krasňany
Dátum: 01.07.2023 - 12:00    17:00


Prečítajte si viac: