Kysucké cesty sa čoskoro zaplnia športovými aj historickými vozidlami, prichádza Yokohama Trofeo


Foto: Kysucké cesty sa čoskoro zaplnia športovými aj historickými vozidlami, prichádza Yokohama Trofeo Foto: Martin Paľov

Na prelome júna a júla sa na Kysuciach uskutoční podujatie, na ktoré sa tešia všetci fanúšikovia motošportu. Súčasťou akcie Yokohama Trofeo Nová Bystrica 2023 budú Majstrovstvá Slovenska pretekov automobilov do vrchu, Majstrovstvá Slovenska historických automobilov, Slovenský kopcový pohár aj Slovenská trofej PAV historikov pravidelnosti.

„Okrem spomínaných šampionátov sa na trati smerujúcej z Novej Bystrice do Oravskej Lesnej predstavia, rovnako ako v minulom roku, aj súťažiaci v rámci českého Edda Cupu,“ priblížil Miro Majláth, tlačový tajomník Yokohama Trofeo Nová Bystrica 2023.

Kysucké cesty sa zaplnia športovými aj historickými vozidlami v piatok 30. júna, preteky potrvajú do nedele 2. júla. Záštitu nad podujatím prevzala predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja Erika Jurinová.

Súťažiaci sa môžu na preteky prihlásiť do polnoci nedele 25. júna na tomto odkaze.Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu