Chcete sa dozvedieť viac O venčeku víly Malvínky? Navštívte koncom júna Budatínsky park


Foto: Chcete sa dozvedieť viac O venčeku víly Malvínky? Navštívte koncom júna Budatínsky park Foto: pmza.sk

Považské múzeum pôsobiace v Žilinskom samosprávnom kraji organizuje v piatok 23. júna podujatie s názvom O venčeku víly Malvínky, ktoré sa uskutoční v areáli Budatínskeho hradu. Hrané rozprávkové predstavenie je pripravené vďaka divadelno-hravému zoskupeniu Riadni amatéri z cooltúrnej akropoly (Razca), ktoré poväčšine tvoria lektori z Považského múzea.

V našom zoskupení sa väčšinou zameriavame na témy spojené s históriou Žiliny a jej okolia. Tentokrát sme sa ale rozhodli pre zmenu a vytvorili čarovný rozprávkový príbeh,“ približuje autorka scenára Katarína Maršalová.

Zážitkové prehliadky Budatínskeho parku sa budú konať v troch časových intervaloch. Prvá prehliadka oficiálne začína o 17:00 hod. a ďalšie pokračujú o 18:00 hod a 19:00 hod. Máte tak jedinečnú možnosť stretnúť v tento piatkový večer naživo tajomné víly a iné rozprávkové bytosti.

V jeden letný podvečer zavíta do Budatínskeho parku princ Damián z ďalekého Dobrohradu, aby popýtal o ruku krásnu, ale tak trochu namyslenú princeznú Anabelu. Tá s vydajom súhlasí pod podmienkou, že princ splní jednu úlohu. Musí jej priniesť venček víly,“ objasňuje Katarína Maršalová dejovú líniu rozprávky.Kapacita prehliadok je však obmedzená, preto je vhodné si rezervovať vstup v dostatočnom predstihu na telefónnom čísle 0907 108 659, ktoré uverejnilo Považské múzeum na svojej oficiálnej webstránke. Deti do 3 rokov majú vstup na podujatie zadarmo, základné vstupné je v cene 5 eur a zľavnená vstupenka stojí 3 eurá.

Miesto: Budatínsky park
Dátum: 23.06.2023 - 17:00Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu