Cyklista po páde na Malinom Brde potreboval pomoc záchranárov, na trati ležal v bezvedomí so zranenou rukou


Foto: Cyklista po páde na Malinom Brde potreboval pomoc záchranárov, na trati ležal v bezvedomí so zranenou rukou Foto: hzs.sk

Pomoc horských záchranárov bola na poludnie v nedeľu 28. mája 2023 potrebná v známom stredisku Malinô Brdo, kde sa na zjazdovej trati zranil cyklista. Ten počas zjazdu spadol a spôsobil si tak poranenie hornej končatiny, odreniny tváre a zároveň zostal po dopade v krátkom bezvedomí.

Po nahlásení situácie vyrazili k zranenému dvaja záchranári na terénnom vozidle z Donoval, no o súčinnosť boli požiadaní aj leteckí záchranári Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby (VZZS), ktorí na palubu zobrali ďalšieho horského záchranára.

Ako prvá dorazila k mužovi práve letecká pomoc. „Na miesto zásahu boli pomocou palubného navijaka vysadení lekár VZZS a záchranár HZS, ktorí poskytli zranenému neodkladnú zdravotnú starostlivosť,“ spresnila postup HZS na svojej oficiálnej webovej stránke.

Následne sa na miesto dostavili aj zvyšní dvaja záchranári, ktorí cyklistu premiestnili do vákuového matraca a následne ho transportovali na miesto, kde bolo muža možné vyzdvihnúť leteckou technikou.

Pacient bol spolu s lekárom VZZS evakuovaný z terénu palubným navijakom a po medzipristátí na heliporte strediska Malinô Brdo ďalej letecky transportovaný do Vojenskej nemocnice v Ružomberku na ďalšie vyšetrenia,“ uzavrela HZS.


Prečítajte si viac: