Na ulici Vysokoškolákov je množstvo vyfrézovaných neoznačených dier, vznikajú nebezpečné situácie


Foto: Na ulici Vysokoškolákov je množstvo vyfrézovaných neoznačených dier, vznikajú nebezpečné situácie

Počas dnešného dňa (30. marca) začali cestári s opravou výtlkov a nerovností vozovky na jednej z najfrekventovanejších ulíc žilinského sídliska Vlčince. Počas dopoludňajších a poobedných hodín vyfrézovali do asfaltu na ulici Vysokoškolákov väčšie otvory štvorcového a obdĺžnikového tvaru.

S príchodom večera však svoju prácu ukončili. Niektoré jamy sa nachádzajú pri okraji vozovky, iné v strede cesty. Na komunikácii bolo umiestnené prenosné dopravné značenie upozorňujúce na práce na ceste, väčšina z vyfrézovaných otvorov však označená nie je.

Po zotmení sú pomerne hlboké diery v asfalte, ktorý ani predtým nemal jednotnú farbu, takmer neviditeľné. Vodiči, ktorým nepomáha ani hmlisté a daždivé počasie, ich zväčša spozorujú až na poslednú chvíľu. Na ceste tak vznikajú rôzne nebezpečné situácie. Vozidlá prudko brzdia alebo odbočujú, aby sa vyhli nerovnostiam, inokedy dokonca náhle prechádzajú do protismeru.

„Je pekné, že naši cestári opravujú cesty, ale to, že nahradíme jednu dieru ešte väčšou a neoznačenou naozaj nie je riešenie. Šiel som 20 a bál som sa, že si roztrhnem gumu. Auto pred nami zabrzdilo tak, že som doňho skoro narazil,“ opísal situáciu na ulici Vysokoškolákov nahnevaný vodič.


Prečítajte si viac: