V snahe vyhnúť sa zrážke s lyžiarom si 69-ročný muž v Oščadnici zranil hlavu o skalu. Odviezol ho vrtuľník


Foto: V snahe vyhnúť sa zrážke s lyžiarom si 69-ročný muž v Oščadnici zranil hlavu o skalu. Odviezol ho vrtuľník Foto: Facebook/Air - Transport Europe, letecká záchranná služba

Počas víkendu zasahovala posádka leteckých záchranárov zo Žiliny pri dvoch úrazoch. K jednému došlo v lyžiarskom stredisku, k druhému zas na horách. Informovala o tom vrtuľníková záchranná služba Air - Transport Europe v príspevku na sociálnej sieti.

V sobotu 18. marca boli žilinskí leteckí záchranári požiadaní o urgentný let do lyžiarskeho strediska Snowparadise Veľká Rača Oščadnica. Na zjazdovke v Dedovke sa vážne zranil 69 ročný lyžiar z Českej republiky. Muž sa pokúšal vyhnúť kolízii s druhým lyžiarom, pričom spadol a udrel si hlavu o kameň.


„Po príchode záchranárov stratil krátkodobo vedomie. Záchranári mu poskytli primárne zdravotné ošetrenie a s poranením hlavy bol v stabilizovanom stave vrtuľníkom prevezený na urgentný príjem Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline,“ uviedli leteckí záchranári.


V nedeľu 19. marca zas žilinská posádka letela do pohoria Malá Fatra. Z hrebeňa v oblasti Sedla v Stenách spadla 54-ročná žena. Turistka sa pošmykla a následne padala približne 200 metrov. Pri incidente našťastie utrpela iba povrchové zranenia.

„Z miesta ju záchranári evakuovali a previezli na Snilské sedlo, kde ju ošetril lekár leteckých záchranárov. Po preložení na palubu bola prevezená na urgentný príjem FN v Žiline,“ dodali záchranári.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu