Bezpečný prístup detí do školy na Vlčincoch budú žilinskí mestskí poslanci riešiť na verejnej diskusii


Foto: Bezpečný prístup detí do školy na Vlčincoch budú žilinskí mestskí poslanci riešiť na verejnej diskusii Foto: YouTube/Karol Haas

Doprava v žilinskej mestskej časti Vlčince dlohodobo ohrozuje bezpečnosť žiakov v okolí Základnej školy s Materskou školou sv. Gorazda. Problém zhustenej premávky bol predmetom mnohých rokovaní žilinských poslancov, ktorí vypracovali pilotnú štúdiu riešenia tohto problému. 

Aktuálne sa pripravuje aj verejná diskusia k téme bezpečných ulíc. Obyvatelia Žiliny tak môžu prispieť k vypracovaniu štúdie bezpečného prístupu detí k areálu ZŠ s MŠ sv. Gorazda. Verejná diskusia sa uskutoční v stredu 19. apríla 2023 o 17:00 v zasadacej miestnosti na ZŠ Gorazda. Informoval o tom Karol Haas, poslanec Mestského zastupiteľstva v Žiline.

Diskusie sa zúčastnia poslanci volebného obvodu Vlčince a hlavný architekt mesta Žilina Rudolf Chodelka.

„Na verejnej diskusii budú predstavené viaceré návrhy od Útvaru hlavného architekta a do jedného z nich boli doplnené aj pripomienky od obyvateľov, ktoré mi obyvatelia zaslali na mail alebo cez sociálne siete. Nie všetky návrhy sa dali zapracovať, bližšie sa k téme vyjadria odborníci,“ doplnil poslanec Haas.Prečítajte si viac: