Všetky vozidlá Správy ciest ŽSK sú v teréne, kraj robí maximum pre čo najlepšiu zjazdnosť vozoviek


Foto: Všetky vozidlá Správy ciest ŽSK sú v teréne, kraj robí maximum pre čo najlepšiu zjazdnosť vozoviek

Pretrvávajúce silné sneženie komplikuje situáciu na cestách Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) najmä v regiónoch Oravy, Kysúc, Liptova a Horného Považia, kde Správa ciest ŽSK vyhlásila mimoriadnu situáciu. Snehová pokrývka dosahuje v niektorých úsekoch viac ako 10 cm.

Všetky naše vozidlá a vodiči sú v teréne, v nepretržitej prevádzke a robíme maximum pre čo najlepšiu zjazdnosť vozoviek. Musíme však dodržiavať aj technické predpisy a operačný plán zimnej údržby a zabezpečovať zjazdnosť ciest od najvyššej kategórie po tú najnižšiu, ktorou sú triedy III. triedy,“ uviedla hovorkyňa ŽSK Eva Lacová.

ŽSK, ako aj Krajské riaditeľstvo Policajného zboru (KR PZ) v Žiline, žiada všetkých vodičov o trpezlivosť a bezpečnosť na cestách. Jazdu vozidlom odporúčajú iba na nevyhnutné účely. Zhoršená zjazdnosť je evidovaná najmä v úsekoch Žilina, Martin, Ružomberok, Dolný Kubín a na horských priechodoch.

Záujemcovia môžu sledovať priebeh zimnej údržby online prostredníctvom Geografického informačného systému, ktorý nájdete po kliknutí SEM. Bližšie informácie o stave ciest a výške snehovej vrstvy nájdete na webe www.zjazdnost.sk, kde sú aktuálne informácie nahlasované každé 4 hodiny.

Evidujeme viacero šmýkajúcich sa nákladných motorových vozidiel ako aj zvýšený počet škodových udalostí. Pamätajte, jazdu treba vždy prispôsobiť stavu a povahe vozovky, poveternostným podmienkam i svojim schopnostiam a zručnostiam,“ uzavrela polícia.

Prečítajte si viac: