V Martine prepadol 17-ročný mladík staršiu ženu za bieleho dňa, ukradol jej kabelku a spôsobil zranenia


Foto: V Martine prepadol 17-ročný mladík staršiu ženu za bieleho dňa, ukradol jej kabelku a spôsobil zranenia Foto: Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline

V stredu 25. januára 2023 došlo v meste Martin k lúpežnému prepadnutiu. Obeťou zločinu bola 72-ročná žena, ktorá sa v čase okolo 11. hodiny predpoludním nachádzala na ulici Jilemnického. 

„Útočník mal poškodenej schytiť kabelku a tašku, ktoré držala v ľavej ruke za úchytky, následkom čoho ju zhodil na zem, kedy padla na betónový obrubník na brucho. Kabelka aj igelitka s nákupom zostala pod jej telom, ktorých ušká stále zvierala v ruke, následne jej vytrhol kabelku spod tela a rozbehol sa z miesta preč,“ uviedla krajská policajná hovorkyňa Zuzana Šefčíková. 

Týmto konaním spôsobil útočník poškodenej zranenia s predpokladanou dobou liečenia 4-5 týždňov. V kradnutej kabelke sa nachádzala finančná hotovosť vo výške necelých 60 eur.

Na uvedený incident okamžite zareagovala hliadka Pohotovostnej motorizovanej jednotky Policajného zboru v Žiline a v krátkom čase boli vypátrané tri podozrivé osoby. V spolupráci s príslušníkmi martinskej kriminálnej polície ich zadržali, pričom vyšetrovateľ vzniesol obvinenie jednému z nich.

Zo zločinu lúpeže bol obvinený len 17-ročný mladík, na ktorého vyšetrovateľ spracoval podnet na návrh na vzatie do väzby. Zvyšní dvaja vo veku 14 a 17 rokov boli zo zadržania prepustení. 


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu