Pacienti aj zamestnanci sa môžu v sobotu zúčastniť referenda priamo v žilinskej nemocnici


Foto: Pacienti aj zamestnanci sa môžu v sobotu zúčastniť referenda priamo v žilinskej nemocnici Foto: Ilustračné foto

Počas najbližšej soboty prebehne na celom území Slovenska referendum, v ktorom môžu občania rozhodnúť o predčasnom ukončení volebného obdobia Národnej rady Slovenskej republiky. Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina dnes oznámila, že hlasovanie prebehne aj priamo na jej pôde.

Vedenie nemocnice chce týmto krokom umožniť účasť na referende aj hospitalizovaným pacientom, osobám, ktoré ich sprevádzajú, či zamestnancom jednotlivých oddelení. Jedinou podmienkou občanov Slovenska je mať nahlásený trvalý pobyt v územnom obvode okrskovej volebnej komisie č. 2, alebo požiadať o platný hlasovací preukaz.

Pred samotným hlasovaním, ktoré bude prebiehať v sobotu 21. januára, je nutné mať pri sebe platný občiansky preukaz a na vyzvanie sa ním preukázať. Pokiaľ pacienti či zamestnanci nemocnice nebývajú v uvedenom obvode, je nevyhnutné aj preukázanie sa hlasovacím preukazom.

„V prípade záujmu zúčastniť sa referenda v žilinskej nemocnici do prenosnej volebnej schránky, zamestnanec, hospitalizovaný pacient alebo jeho sprevádzajúca osoba kontaktuje hneď ráno službukonajúcu sestru príslušného oddelenia,“ uviedla Lenka Záteková, hovorkyňa žilinskej nemocnice.

Do územného obvodu okrskovej volebnej komisie č. 2 spadajú nasledovné ulice:

Bottova, Burianova medzierka, Čepiel, Dolný val, Farská ulička, Hodžova, Horný val, J. M.Geromettu, Jána Reka, Jezuitská, Vuruma, Makovického, Mariánske námestie, Mydlárska, Na bráne, Na priekope, Námestie Andreja Hlinku, Pernikárska, Pivovarská, Predmestská (2, 2A, 2B, 3, 5, 7, 8, 10, 11, 12, 16, 17, 18, 19, 20, 22, 23, 24, 25, 27, 29), Radničná, Republiky, Sad na Studničkách, Sirotárska, Sládkovičova, Štúrova, Vojtecha Spanyola.


Prečítajte si viac: