V priestoroch Mestského úradu v Žiline predávajú vianočné výrobky členky miestneho spolku Živena


Foto: V priestoroch Mestského úradu v Žiline predávajú vianočné výrobky členky miestneho spolku Živena Foto: Facebook/Mesto Žilina

Vianočné trhy v centre Žiliny rozbehli sviatočnú náladu v meste už včera, v stredu 23. novembra. Tú v najbližšie dni dopĺňa aj každoročný predaj výrobkov miestneho ženského spolku Živena. Jeho členky si pre záujemcov pripravili chutné medovníky, látkové bábiky, vianočné trubičky, slamené ozdoby, háčkované dekorácie, kamene zdobené drotárskym umením a mnoho iného.

Átrium mestského úradu budú svojimi výrobkami plniť počas úradných hodín klientskeho centra, v čase od 7:30 do 15:30 hod., až do piatka 2. decembra. V stredy zostanú v mestských priestoroch až do 17:00 hod. a v piatky budú naopak končiť skôr o 14:00 hod.

Spolok na návštevu pozýva aj nádejné budúce živeniarky a živeniarov, ktorí majú blízko k zachovávaniu tradičných techník a ľudových remesiel. V sobotu 26. novembra od 10:00 do 16:00 hod. sa budú konať tvorivé vianočné dielne, kde si dospelí i deti budú môcť prezrieť ukážky remesiel s možnosťou vyskúšať si jednotlivé techniky za symbolický príspevok pre lektorky. Pri práci budú môcť taktiež ochutnať pripravený Punč čaj či čerstvé oblátky.

Miesto: Vestibul Mestského úradu Žilina
Dátum: 24.11.2022 - 07:30    02.12.2022 - 14:00


Prečítajte si viac: