Výstavba polopodzemných kontajnerov na Hájiku čiastočne zasiahne premávku na miestnych komunikáciách


Foto: Výstavba polopodzemných kontajnerov na Hájiku čiastočne zasiahne premávku na miestnych komunikáciách

Motoristi sa na miestnych komunikáciách žilinského sídliska Hájik budú s čiastočnými dopravnými obmedzeniami stretávať takmer do konca roka. Mesto Žilina v spolupráci s firmou EKOSTAV GROUP, s.r.o. v termíne od 30. októbra do 20. decembra 2022 pokračuje vo výstavbe polopodzemných kontajnerových stojísk na odpad.

Čiastočná uzávierka sa dotkne Slnečného námestia (pri supermarkete COOP Jednota), Segnerovej a Jedlíkovej ulice. „Na zmeny v doprave bude motoristov a chodcov upozorňovať dočasné dopravné značenie. Účastníkov premávky prosíme o jeho rešpektovanie,“ uviedol hovorca mesta Vladimír Miškovčík, ktorý sa v mene mesta občanom ospravedlňuje za diskomfort v čase konania rekonštrukčných prác.

Polopodzemné kontajnery majú okrem niekoľkonásobne väčšej kapacity množstvo ďalších výhod, akými sú napríklad zníženie negatívneho vplyvu na životné prostredie, spomalený rozklad odpadu vzhľadom na nižšiu teplotu pod zemou, neprístupnosť kontajnerov pre zvieratá či znižovaniu zápachu šíriaceho sa do okolia.

Prečítajte si viac: