V Žiline uvidíme aj zápas druhého predkola Ligy majstrov


Foto: V Žiline uvidíme aj zápas druhého predkola Ligy majstrov Foto: hulldailymail.com

V stredu sa AS Trenčín definitívne dohodol s MŠK Žilina na odohraní prvého zápas druhého predkola Ligy majstrov proti Steaue Bukurešť na štadióne v Žiline. Hrať by sa malo buď v utorok 14. júla alebo 15. júla. AS Trenčín už v minulosti v Žiline hral, vtedy Žilinu zaplavili stovky fanúšikov anglického celku FC Hull City.

Práve fakt, že v Žiline už Trenčín odohral zápas, zohral podstatnú úlohu. “Keďže nemáme vyhovujúci vlastný štadión, opäť sme museli hľadať najvhodnejšiu alternatívu pre naše vystúpenie v pohárovej Európe. Do úvahy prichádzal štadión v Senici a Žiline. Napokon sme sa rozhodli ísť žilinskou cestou, ktorú poznáme už z minulej sezóny,“ uviedol pre oficiálny klubový web hovorca Martin Galajda.

Štadión pod Dubňom poskytuje dnes stále najlepšie zázemie nielen pre tímy, ale aj pre divákov. Dôležité slovo mala aj celková kapacita. Preto sme radi, že sa nám podarilo uzavrieť dohodu so Žilinou. Veríme, že množstvo fanúšikov si spomína na náš žilinský zápas proti Hull City, ktorý pred rokom takmer vypredal štadión v Žiline. Dnes nás čaká ešte väčšie a dôležitejšie stretnutie. Možno jedno z dvoch alebo troch najväčších vo viac ako storočnej histórii futbalu v Trenčíne. Určite najdôležitejšie v histórii AS Trenčín. Stretneme sa s oveľa slávnejším a silnejším klubom ako bol účastník Premier League. Steaua je veľkým pojmom. Sme presvedčení, že pre fanúšikov bude náš domáci zápas veľkým zážitkom,“ upresňuje oficiálne stanovisko klubu.

Prečítajte si viac: