Poliaka zodpovedného za nehodu na Orave prepustili z väzby, bude monitorovaný elektronickým náramkom


Foto: Poliaka zodpovedného za nehodu na Orave prepustili z väzby, bude monitorovaný elektronickým náramkom

Hovorkyňa Krajského súdu v Žiline informovala dnes 25. marca o nových skutočnostiach v prípade obvineného poľského vodiča, ktorý na jeseň minulého roka spolu s ďalšími dvomi vodičmi zapríčinil vážnu dopravnú nehodu na Orave. Počas dnešného dňa sa uskutočnil výsluch obvineného Adama Sz., ktorého predmetom bola žiadosť o prepustenie z väzby na slobodu.

V tomto prípade išlo o 3 poľských vodičov, obvinených z trestného činu všeobecného ohrozenia. Tragická dopravná nehoda sa stala 30. septembra 2018 a vyhasol pri nej život 57-ročného vodiča z Oravského Podzámku, jeho 50-ročná spolujazdkyňa utrpela ťažké zranenia.

Okresný súd Žilina rozhodol o prepustení menovaného obvineného z väzby na slobodu. Väzba bola nahradená písomným sľubom obvineného, peňažnou zárukou, dohľadom probačného a mediačného úradníka. Súčasne bol obvinenému uložený zákaz vycestovať do zahraničia, ako aj povinnosť zdržiavať sa v Žilinskom kraji,“ uviedla Lenka Belavá, hovorkyňa Krajského súdu v Žiline a okresných súdov v jeho pôsobnosti.

Obvinený muž bude monitorovaný aj prostredníctvom elektronického náramku.


Prečítajte si viac:

Zdroj: Okresný súd Žilina