Dnes najčítanejšie
Polícia pátra po dvoch Žilinčanoch, ktorí sa skrývajú a vyhýbajú sa tak nástupu do väzenia

08 máj 2022 - 13:54
Dominika Rovňanová

Cyklotrasa zo Žiliny do Terchovej je jednou z najkrajších v kraji, vedie po lesných cestičkách takmer mimo dopravy

Foto: Cyklotrasa zo Žiliny do Terchovej je jednou z najkrajších v kraji, vedie po lesných cestičkách takmer mimo dopravy
Foto: Facebook/Žilinský Samosprávny Kraj
Získavajte aktuálne správy prostredníctvom Telegramu Sledovať Telegram

Od mája je v Žilinskom kraji otvorená cyklosezóna. Ak neviete, kam sa vybrať na nenáročnú cyklotúru, prinášame vám tip na víkendový výlet v kraji. Trasa je taktiež bezpečná a oddychová, keďže sa zo Žiliny až do centra Terchovej môžete dostať takmer mimo zóny dopravy. 

Trasa, ktorá vznikla v roku 2012 je jednou z najkrajších regionálnych trás v oblasti Žiliny. Smerovka informuje, že cykloturistov čaká do Terchovej 31,2 km.

Trasa začína pri križovatke cykloturistických trás smerom na Zádubnie a Zástranie pri soche Milana Hurbana. Na tomto mieste môžete vidieť jednu z najstarších architektonických pamiatok na území mesta Žilina - Budatínsky hrad. V dispozícii hradu sa nachádza múzeum, Drotársky pavilón, kaplnka z 18. storočia i kaviareň. 

Celá cyklotrasa sa tiahne cez poľné a lesné cestičky cez Zástranie, Kotrčinú Lúčku, Horný Vadičov, Lutiše až do obce Terchová. Po ceste sa môžete zastaviť aj v lokalite Stráň, odkiaľ sú pekné výhľady na okolie.

Terchová je ideálnym miestom pre milovníkov prírody, turistiky či cyklistiky. Obec ponúka široké možnosti aktivít, môžete sa zastaviť napríklad pri soche Juraja Jánošíka či vyjsť na vyhliadkovú vežu. Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Kolóna
06:30
Strečno
Jama na ceste
06:24
Mojšova Lúčka
Kolóna
06:22
Hlavná, Bytčica
Policajná hliadka
06:15
Mojšova Lúčka
Policajná hliadka
05:44
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia