Dnes najčítanejšie
Na tuneli Višňové denne pracuje viac ako 180 pracovníkov, Skanska chce stihnúť termín do konca roka 2023

17 február 2022 - 12:54

Na ceste prvej triedy pod Strečnom dnes vymenili dopravné značenie, obmedzenia v pruhoch sa zmenili

Foto: Na ceste prvej triedy pod Strečnom dnes vymenili dopravné značenie, obmedzenia v pruhoch sa zmenili
Foto: KR PZ Žilina
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Na frekventovanej ceste prvej triedy I/18 spájajúcej Žilinu a Martin došlo k zmene dopravného značenia. Polícia o tom informovala na sociálnej sieti. Po výmene zvislých značiek bola zmenená organizácia dopravy v ľavom aj pravom jazdnom pruhu.

Podľa informácií Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline bolo počas dnešného dňa (17. februára) značenie vymenené v smere jazdy zo Žiliny do Martina.

Pôvodné dopravné značky vyznačovali dva jazdné pruhy. Pravý bol určený pre pomalé vozidlá a rýchlosť v ňom bola obmedzená na maximálne 70 kilometrov za hodinu. V ľavom mali zakázanú jazdu nákladné vozidlá, autobusy a traktory, pričom tu platila deväťdesiatka.

Po novom platí zákaz jazdy vyznačeným vozidlám v ľavom pruhu (nákladné, autobusy, traktory) a rýchlosť obmedzená na 70 kilometrov za hodinu iba pre nákladné autá jazdiace v pravom pruhu. Z toho vyplýva, že vodiči ostatných motorových vozidiel môžu plnohodnotne využívať oba jazdné pruhy pre jazdu rýchlosťou až 90 kilometrov za hodinu.

Vďaka úprave sa tiež budú môcť motoristi bezpečne vyhnúť rýchlejšie idúcemu vozidlu bez toho, aby museli spomaliť.Dopravný servis
Lavobrezná
Jama na ceste
17:14
Budatínska Lehota
Kolóna
17:10
Lavobrezná
Práca na ceste
17:10
Lavobrezná
Práca na ceste
16:44
Cesta I/64
Stacionárny radar
16:24
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina