Dnes najčítanejšie
Obyvatelia Martina sa umývajú a pijú z mestských fontán, mesto upozorňuje na ich skutočný účel

15 máj 2020 - 20:01

Obľúbená hojdačka v Lietavskej Svinnej je definitívne preč, strom niekto odpílil

Foto: Obľúbená hojdačka v Lietavskej Svinnej je definitívne preč, strom niekto odpílil
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Hojdačku na vrchu Skalka v obci Lietavská Svinná odstránili. Strom, na ktorom visela, bol odpílený.

Pred približne dvomi rokmi vznikla nad obcou Lietavská Svinná pri Žiline lákavá atrakcia. Na vrchu Skalka umiestnili dobrovoľníci adrenalínovú hojdačku, ktorá poskytovala jedinečný zážitok v podobe letu vo výške približne 30 metrov. Príjemným bonusom bol dokonalý výhľad na Lietavský hrad.

Prevádzku hojdačky sprevádzali počas niekoľkých mesiacov viaceré problémy. Kvôli neporiadku v jej okolí hrozilo, že bude demontovaná, situácia sa však postupne upokojila a návštevníci začali udržiavať poriadok a smeti odnášať so sebou.

Odpadky ale neboli jediným problémom. Obyvateľov obce Lietavská Svinná trápil najmä zvýšený počet áut, ktoré sa im premávali ulicami, keď sa ľudia presúvali za atrakciou. Problematické bolo aj parkovanie na súkromných pozemkoch.

Niektorí z obyvateľov obce vzali už minulý rok situáciu do vlastných rúk a v máji hojdačku odrezali. Klub Slovenských turistov Lietavská Svinná sa vtedy, spolu s obecným úradom, snažil o vyriešenie parkovania a tiež ošetrenie právnej stránky prevádzkovania atrakcie. 

Hojdačku sa napokon podarilo opäť sprevádzkovať a mnohí sa tešili na jej vyskúšanie. Návštevníci tejto atrakcie však zostali sklamaní, keď vo štvrtok 14. mája prišli na vrch Skalka. Strom, na ktorom bola hojdačka zavesená, niekto spílil. Nájsť nové miesto pravdepodobne nebude jednoduché.
Dopravný servis
Strečno
Jama na ceste
23:23
Mojšova Lúčka
Jama na ceste
23:08
Oškerda
Policajná hliadka
22:58
Košická
Stacionárny radar
22:24
Vranie
Prekážka na ceste
22:22
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina