Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: Na rekonštruovanom moste v Strečne sa opäť prevrátilo auto, cesta je neprejazdná

20 apríl 2020 - 12:54

Nové opatrenie hygienikov: Rúško v prírode mať nemusíte, ak dodržíte odstup 20 metrov

Foto: Nové opatrenie hygienikov: Rúško v prírode mať nemusíte, ak dodržíte odstup 20 metrov
Foto: ilustračné - pixabay

Od zajtrajšieho dňa začne platiť na Slovensku nové opatrenie Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, ktoré určuje nové výnimky zo zákazu vychádzania na verejnosť bez prekrytia horných dýchacích ciest. Nariadením reagujú hygienici na niektoré prípady nosenia rúšok v situáciach, kedy to nie je potrebné.

Výnimku tak budú mať od zajtrajšej polnoci deti vo veku do 2 rokov, osoby s poruchami autistického spektra, osoby z jednej domácnosti, ktoré sa nachádzajú vo vozidle či vodiči verejnej dopravy v uzatvorenej kabíne od ostatných cestujúcich. 

Rovnako tak osoby z jednej domácnosti nemusia nosiť v prírode rúško, musia sa však zdržiavať vo vzdialenosti najmenej 20 metrov od ostatných. Ak turisti a návštevníci prírody nežijú v spoločnej domácnosti, môžu si dať dole rúško alebo iné prekrytie tváre len vtedy, ak medzi sebou dodržia odstup najmenej 20 metrov.

Hygienici tiež spresnili, že pred prekrytím horných dýchacích ciest je potrebné umyť si ruky mydlom či vodou a použiť dezinfekciu na báze alkoholu. Pri nasadzovaní dbajte na to, aby medzi tvárou a rúškom neboli medzery. 

976 zdieľaní

Dopravný servis
Považský Chlmec
Policajná hliadka
19:30
Mojšova Lúčka
Prekážka na ceste
19:29
Porúbka
Kolóna
19:29
Hričovská
Kolóna
19:15
Strečno
Kolóna
19:11
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia