V Žiline vyrastá nové multifunkčné bývanie plné zelene: Láka námestím aj predzáhradkami


Foto: V Žiline vyrastá nové multifunkčné bývanie plné zelene: Láka námestím aj  predzáhradkami
Galéria: 7 fotiek
Foto: 4 bytové domy s nákupnou galériou vytvoria priestor pre moderné námestie

Viac priestoru na oddych aj aktívny relax, ešte lepšia občianska vybavenosť, nové obchody, námestie, ihriská a športoviská aj drobné priestory na podnikanie. Toto všetko budú mať priamo pod svojím novým domovom budúci obyvatelia štvrte Rudiny II. Pre tých, čo hľadajú komfortné a bezpečné bývanie pre rodinu, ktoré ponúkne viac možností na trávenie voľného času v okolí, budú Rudiny II. tým správnym miestom.

Multifunkčné centrum so 4 bytovými domami a nákupnou galériou vyrastá na doposiaľ nevyužívanej ploche na Hlinách VI. Pred pár týždňami sa už začalo so stavebnými prácami. Nové byty v tejto lokalite nie sú prekvapením. Výstavba bola zapísaná už v územnom pláne mesta z roku 1978. Súčasná podoba projektu je však pretavená do modernej podoby.

Komunitné záhrady, zelené strechy, predzáhradky, námestie s priestorom na relax a výborná občianska vybavenosť - to je len zlomok výhod, ktoré tento projekt ponúka. Príjemnou bodkou je už len parkovanie. V novej štvrti pribudne viac ako 100 parkovacích miest ukrytých priamo v budovách.

Novostavba Rudiny II. ponúkne 2-, 3-, 4-izbové byty a mezonety. V areáli tiež vyrastie obchodná galéria s vlastným parkoviskom a na prízemí bytových domov vzniknú menšie predajné jednotky na prenájom, ktoré budú lemovať spomínané novovzniknuté námestie s lavičkami.

Pred pár týždňami začal developer s výstavbou prvého bytového domu.

„Najväčší dôraz sme kládli na komfort súčasných aj budúcich obyvateľov lokality. Obytná časť bytových domov sa začína až na treťom podlaží. V každom bytovom dome je dostatok parkovacích miest ukrytých na prvom a druhom nadzemnom podlaží. Naším zámerom bolo odbremeniť verejné plochy od automobilov a vytvoriť tak bezpečné bývanie nielen pre rodiny s deťmi,“ vysvetľuje Matej Kováč, riaditeľ developmentu spoločnosti Istrofinal, ktorá za týmto ambicióznym projektom stojí. 

Rudiny II. - Bývajte a ŽITE na jednom mieste 

Pre mnohých je bývanie iba priestorom na prespanie. Pre väčšinu ľudí je však domovom - miestom, kam sa vraciame po náročnom pracovnom dni a užívame si čas so svojimi blízkymi. Práve tento prístup bol východiskovým pre autorov projektu. 

V okolí nájdu budúci obyvatelia kvalitné školy, škôlky aj zdravotné strediská, do centra sa dostanú bez problémov a zároveň budú mať k dispozícii nekonečné možnosti na trávenie voľného času - od adrenalínových športov až po pokojnú prechádzku v lesoparku, ktorý je od budúceho nového námestia vzdialený asi 15 minút pešo.

„Naším cieľom je vybudovať priestor pre život aktívneho človeka – do úplného centra mesta aj do prírody to bude mať na skok, školy, obchody či lekárov len pár krokov od domu. Naši klienti nebudú musieť tráviť čas v aute vozením detí do školy a na krúžky. Všade sa dostanú pohodlne aj pešo, prípadne na bicykli. V rámci areálu rátame tiež s detským a multifunkčným športovým ihriskom,“ dodáva M. Kováč.

V bezprostrednej blízkosti bytových domov navrhol investor v spolupráci s mestom viac ako hektárový park. Vďaka premyslenému priestorovému riešeniu sa z Rudín dostanete na bicykli bez problémov prakticky kamkoľvek - areál bude napojený na plánované cyklotrasy.

Byty sú už v predaji 

Aj samotné byty skrývajú bonus navyše: každý z nich má minimálne jeden balkón alebo terasu, plus pivnicu v cene. Jedným z najzaujímavejších prvkov sú zelené terasy s komunitnými záhradami. Tento trend si postupne razí cestu aj na Slovensko a niet sa čomu čudovať - vypestovať si vlastné bylinky a tešiť sa z rozkvitnutých kvetov aj v meste je príjemné spestrenie.

Byty sa predávajú vo vybavení, ktoré pokryje potreby aj tých najnáročnejších. Budúcim majiteľom zároveň v prípade potreby pomôžu s financovaním či predajom starej nehnuteľnosti.

Viac informácií o projekte nájdete na www.rudiny.skPrečítajte si viac:

Zdroj: PR Rudiny Žilina