Krajšie Vianoce vďaka Zóne bez peňazí


Foto: Krajšie Vianoce vďaka Zóne bez peňazí

Je vám ľúto zbaviť sa vecí, ktoré sú stále v dobrom stave, no vy sami ich už nepotrebujete? Môžete nimi potešiť niekoho druhého a zároveň si sami spraviť radosť inými vecami. A to všetko bez peňazí.

Zóna bez peňazí je podujatie, ktoré sa uskutoční  v sobotu 29. novembra 2014 súčasne vo viac ako 50 mestách na Slovensku vrátane našej Žiliny. Podporuje medzi ľuďmi recyklovanie a výmenu vecí, ktoré už nepotrebujú, no zároveň ich nechcú vyhodiť. Vďaka vám dostanú veci nový život.

“Príďte darovať veci, ktoré už nepotrebujete a vymeňte ich za také, ktoré sa vám páči. Alebo si môžete zobrať to, čo by sa vám mohlo hodiť. Aj vďaka vám sa tak bude môcť naplniť hlavná myšlienka celej akcie - urobiť krajšie Vianoce tým, ktorí si to nemôžu prevažne pre nedostatok peňazí dovoliť. Darčeky predsa nemusia byť nové ani drahé, pokojne to môžu byť veci získané práve na Zóne bez peňazí,” vyzýva iniciátor akcie a hlavný organizátor Manik.

“Veci, ktoré po Zóne bez peňazí zostanú, rozdelíme a posunieme ďalej. Oblečenie pre dospelých darujeme organizáciám, ktoré sa venujú ľuďom bez domova, detské oblečenie materským centrám, knihy školám, knižniciam a antikvariátom. Hračky rozdáme deťom v regiónoch s najvyššou nezamestnanosťou a rodinám v hmotnej núdzi,” doplnil Manik, ktorý je zároveň zakladateľom komunitného Projektu Život.

V rámci Zóny bez peňazí bude od 27. do 29. novembra v Ekocentre Lesopark prebiehať aj cestovateľský festival Cestival (vstup 2€, permanentka 5€)


Kedy? 29.novembra 2014 od 11:00

Kde? Ekocentrum Lesopark Univerzitná 2

Link na podujatie:https://www.facebook.com/events/581925785241076/?fref=ts

Bližšie info o Cestivale: http://cestival.wordpress.com/


Zdroj: projekt-zivot.sk


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu