Policajti pomohli 59-ročnému mužovi, ktorý pravdepodobne odpadol a nehybne ležal na ulici
Policajti z Obvodného oddelenia Policajného zboru Martin-východ pomohli pri záchrane ľudského života. V stredu 11. júla po desiatej hodine dopoludnia prijalo operačné stredisko Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline oznam z linky 112, že v Martine na ulici Nadi Hejnej mal byť nájdený na zemi muž, ktorý pravdepodobne odpadol.
Okamžite bola na miesto vyslaná policajná hliadka z Obvodného oddelenia Policajného zboru Martin-východ. Po príchode na miesto policajti spozorovali na zemi ležať muža, ktorému už občan poskytoval prvú pomoc. Policajti ihneď pribehli na pomoc a začali ležiacu osobu aktívne oživovať, nakoľko nejavila známky života.
Policajti prvú predlekársku pomoc poskytovali do príchodu zdravotníkov, ktorí v záchrane muža, aj za asistencie policajtov, pokračovali a následne ho previezli do nemocnice. Policajti týmto konaním naplnili poslanie polície „POMÁHAŤ A CHRÁNIŤ“ a pomohli zachrániť život 59 ročnému mužovi z Martina.
Minútky zo Slovenska
- 19:10 VIDEO: Počas víkendu bol sprístupnený prešovský skatepark. Po pár dňoch ho opäť zatvárajú
- 19:10 FOTO: Rodina pri Košiciach zažila cez víkend chvíle plné hrôzy, najprv začala horieť tuja, potom dom
- 19:10 Pozor, v okolí Soblahova videli medveďa, blížil sa k obľúbenej turistickej lokalite, obec vyzýva na opatrnosť
- 19:10 Šimečkovú zrejme lustrovali nezákonne. Daniari si na matku lídra PS založili spis Smotánka, padajú trestné oznámenia
- 19:10 V Brezne začal boj o primátora. Ten súčasný sa hnevá, že mu stretnutia s obyvateľmi narúšajú provokatéri
- 19:10 Obľúbená televízia po 15 rokoch končí. Diváci ju už nikde v ponuke nenájdu, za projektom stála známa tvár
- 18:51 Neďaleko Starej Ľubovne bojujú hasiči s požiarom, viaceré budovy sa mali ocitnúť v plameňoch
- 18:20 Dopravný podnik hľadá päť mamičiek z prešovskej MHD, ktoré majú za sebou výnimočný príbeh. Nominujte aj vy
- 18:20 Doprava v Piešťanoch sa skomplikuje. Kľúčové križovatky uzavrú, mesto vydalo varovanie aj pre futbalových fanúšikov
- 18:20 Opekanie vo Vrakunskom lesoparku sa mení, onedlho pribudne možnosť rezervácie aj poplatky
- 18:20 Horkýže Slíže chystajú po 5 rokoch veľkú novinku: Na Slížovici pokrstia nový album a odštartujú megaturné
- 18:20 V Beckove majú originálnu inštaláciu, na hrade osadili starý klavír, namiesto hudobníka na ňom hrá vietor
- 18:20 FOTO: Čo bude s Námestím mládeže vo Zvolene? Obyvatelia prišli s viacerými návrhmi ako priestor oživiť
- 18:20 FOTO: Nestihli ste prechádzku po rozkvitnutej Brdárke? Čerešňový raj očami fotografa vám vyrazí dych
- 17:59 V obci vzdialenej len pár kilometrov od Poltára videli až päť medveďov, v noci a ráno nechoďte von sami, vyzýva obec