V Celulózke pod mostom malo auto zraziť dve deti


Foto: V Celulózke pod mostom malo auto zraziť dve deti

Podľa prvých informácií sa mala stať dopravná nehoda na ceste v smere od Celulózky do obce Rosina. Pod mostom cesty 1/18 mali dvaja chlapci vo veku 12 a 16 rokov prebiehať cez cestu. v tom ich malo zraziť prichádzajúce auto.

Nakoľko chlapci neboli osvetlení a pravdepodobne na sebe nemali ani reflexné prvky, vodič prichádzajúceho vozidla ich nemohol vidieť. Oboch zranených mala odviezť záchranka do žilinskej nemocnice.

Opis situácie od svedka:
“Dvaja chalani, asi 12-13 roční, prebehli neosvetlení priamo cez križovatku na kolobežkách. Vodič zrazil oboch. Obaja ešte žili, keď ich brala záchranka. Jeden nereagoval ale hýbal sa. Podľa môjho názoru vodič nemal šancu ich vidieť. V tom mieste je úplná tma.”

Jeden z chlapcov by mal mať podľa získaných informácií prasknutú lebku a krvácanie do mozgu. Hovorí sa aj o tom, že je v umelom spánku.

Aktualizácia 30.10.2014 - 12:50

Vyjadrenie polície v Žiline:

K vážnej dopravnej nehode s účasťou chodcov došlo v stredu 29.10.2014 vo večerných hodinách v Žiline na križovatke Rosinskej cesty s miestnou komunikáciou. 35 ročnému vodičovi jazdiacemu na vozidle Audi A4 náhle z ľavej strany vošli do jazdnej dráhy dvaja 15 roční chodci.

Následne došlo k zrážke s obidvoma chodcami. Pri nehode utrpel jeden z chlapcov predbežne ľahké zranenia a bol prepustený do domáceho liečenia. Druhý chlapec utrpel ťažké zranenie a zostal hospitalizovaný v nemocnici.

Požitie alkoholických nápojov u vodiča polícia nezistila. Hmotná škoda je odhadnutá na 2.500,-€. Okolnosti dopravnej nehody šetrí polícia v Žiline.

Zdroj: facebook


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu