Do konca roka 2014 bude wifi už v 15 vozidlách DPMŽ!


Foto: Do konca roka 2014 bude wifi už v 15 vozidlách DPMŽ!

Pred časom sme informovali o tom, že po Žiline jazdí prvý trolejbus s WiFi internetom zadarmo. Netrvalo dlho a vozový park DPMŽ sa rozširuje o ďalšie kúsky vybavené zariadeniami na zdieľanie mobilného internetu v priestore vozidla. Do konca roka 2014 ich s WI-FI pripojením pribudne ďalších 15 vozidiel.

Projekt technicky pripravila spoločnosť See&Go;, s.r.o. v spolupráci so spoločnosťou Orange Slovensko a.s. Dopravný podnik nebude mať so zabezpečením tejto služby žiadne investičné ani prevádzkové náklady. Na zdieľanie internetu bude použitá GSM technológia mobilného pripojenia, pričom pri prvých testoch sa rýchlosti prenosu dát pohybovali v rozpätí od 1 do 6 Mbit/s (Používateľov upozorňujeme, že v prípade zistenia sťahovania hudby alebo filmov bude rýchlosť prenosu obmedzená).

Vozidlá, ktoré budú poskytovať Wi-Fi pripojenie, budú označené logom Wi-Fi na oboch stranách karosérie. Názov siete je Orange.free, pričom pri prvom prihlásení sa na prehliadači zariadenia sa objaví úvodná stránka s reklamou, ktorú spravuje spoločnosť See&Go;, s.r.o. Pre vstup na internet je potrebné odkliknúť úvodnú reklamnú obrazovku alebo kliknúť na spodný panel. Dopravný podnik sprístupní pripojenie na internet v ďalších 4 trolejbusoch do konca októbra 2014. Budú to trolejbusy, ktoré sú nasadzované na všetky trolejbusové linky. V prípade, že počas testovacej prevádzky nebudú zaznamenané žiadne technické problémy, do konca roku 2014 pribudne ďalších 15 vozidiel, ktoré budú poskytovať bezplatné pripojenie na internet.

zdroj: TS Mesto Žilina

Prečítajte si viac: