Sympatická 30-minútovka na Slov-maticu


Foto: Sympatická 30-minútovka na Slov-maticu

V dohrávke 2.kola 1.SLF ŠK Makroteam Žilina nastúpil v Bratislave proti Slov-maticu, kde po katastrofálnom úvode (úvodná desaťminútovka 0:6) nakoniec odohral kvalitných a víťazných 30 minút…

Slov-Matic FOFO Bratislava – ŠK Makroteam Žilina 6 : 2 (6 : 1)

Horší úvod si hostia nastupujúci bez zraneného P.Krištofíka nemohli ani predstaviť, desať minút na ihrisku prakticky neexistovali. Za všetko mohla nedôsledná defenzíva, nulový pohyb, katastrofálna prihrávka… Už v 50.sekunde M.Bahna nemal problém otvoriť skóre, ktoré postupne narastalo neskutočným tempom. Keď v 10.min. P.Kozár dvomi gólmi upravoval už na 6:0, všetko vyzeralo na rekordný debakel žilinského mužstva. Našťastie žilinčanom sa po oddychovom čase upratalo v hlavách a výsledkom bolo výrazné skvalitnenie najmä defenzívnej práce. Z ojedinelých útočných kombiinácií sa zrodilo aj niekoľko gólových príležitostí, využitá však bola iba jediná v závere prvého polčasu. L.Bezák svoj únik po pravej strane namieril presne medzi nohy P.Brndiara.
Druhý polčas mal ďaleko odlišné parametre oproti prvému. Domáci sa snažili kombináciami prekonať žilinskú obranu, ktorá akoby šibnutím čarovného prútika konečne fungovala. Za ňou predviedol kvalitný výkon F.Kováč, ktorý si navyše aj dobre postavil žrde svojej brány. Skóre sa tak nemenilo, hoci mohlo aj na oboch stranách, keďže aj žilinčania predviedli niekoľko pekných, najmä brejkových kombinácií. Gól napokon padol iba jediný, keď zblokovaný strelecký pokus usmernil v poslednej minúte do poloodkrytej brány M.Užák.

Zostavy:
Slov-matic: Peter Brndiar, Mário Gašparovič - Dušan Rafaj, Gabriel Rick, Tomáš Drahovský, Matúš Kyjovský, Attila Fehérvári, Peter Kozár, Ladislav Mikita, Peter Haľko, Anton Brunovský, Martin Rejžek, Marek Bahna, Gabriel Bartošek
Žilina: Filip Kováč, Štefan Červenec - Marián Hudek, Vladimír Papajčík, Michal Škulec, Peter Bistiak, Lukáš Bezák, Michal Užák, Pavol Ripel, Peter Povinec
Góly: Kozár 2 (oba v 10.min.), Bahna (1.min.), Rejžek (3.min), Fehérvári (6.min.), Bartošek (7.min.) – Bezák (18.min.), Užák (40.min.)
70 divákov
Rozhodovali: L.Peško, P.Budáč ml.

“Na záver….Po katastrofálnej úvodnej 10-minútovke to vyzeralo s nami horšie ako zle. Našťastie potom sme sa prebrali a výsledkom bolo príjemné štatistické konštatovanie, že zostávajúcu 30-minútovku zápasu sme s úradujúcim majstrom vyhrali 2:0. Škoda zbytočného strachu a nepochopiteľného odovzdania sa v úvode.”

5.kolo - piatok 24.10.2014
Víťazstvo nad bratislavskou FTVŠ-kou
Už 5.kolo mala na programe najvyššia slovenská súťaž vo futsale. Domáci a hostia si v ňom body rozdelili na polovicu, pritom tri zápasy mali hladký priebeh a dva zápasy boli vyrovnané až do konca. V dvoch derbyzápasoch sa zrodili dva dvojciferné výsledky, keď Levice v západoslovenskom derby zdolali Nové Zámky a Slovmatic v bratislavskom derby Gurmánov. Druhá cesta do Bratislavy počas týždňa bola úspešná pre ŠK Makroteam, ktorý vyhral nad vysokoškolákmi. Ďalšie dva bratislavské tímy zakopli, keď Čekan prehral v Prešove a Pinerola zachraňovala remízu v Nitre až v závere.


FTVŠ UK Bratislava - ŠK Makroteam Žilina 1:2 (1:2)

V úvode zápasu si mužstvá dvakrát vymenili útočné kombinácie a všetko vyzeralo na nezáživnú šachovú partiu. No už v 2.min. nikým neatakovaný J.Višváder od ľavej autovej čiary vyslal svoj projektil, ktorý na prekvapenie všetkých skončil pri ľavej žrdi žilinského brankára. Hostia zbytočne znervózneli a chvíľu im trvalo, kým našli svoju hernú tvár. Mali síce viac z hry, no pomalým pohybom a nepresnosťami v kombináciách ponúkali brejkové situácie domácim. V 6.min. sa však tešili z vyrovnania, keď L.Bezák našiel krížnou prihrávkou úplne voľného P.Bistiaka a ten s prehľadom prehodil vybiehajúceho D.Vorosa. Žilinské kombinácie po vyrovnávajúcom góle získali na kvalite a výsledkom bolo niekoľko nebezpečných zakončení. Domáci sa pokúšali najmä o streľbu z diaľky, no góly neprichádzali ani na jednej strane. V 15.min. sa ale L.Bezák presadil na pivote a z otočky naklonil gólové misky na žilinskú stranu.
Druhý polčas sa niesol v nervóznej atmosfére, ktorá vyplývala nielen z dôležitosti stretnutia, ale aj z nepresných verdiktov rozhodcu Polomského. Domáci získali hernú prevahu, hostia veľmi rýchlo strácali lopty. Defenzíva žilinčanov však fungovala a bez problémov zastavovala všetky kombinácie vysokoškolákov. S pribúdajúcim časom sa žilinská hra zlepšila aj smerom k bráne D.Vorosa a vypracovali si viacero gólových šancí. Finálna fáza týchto situácií však nebola riešená ideálne a žilinčania tak do konca museli brániť jednogólový náskok. Bez väčších problémov zvládli aj záverečnú power play domácich a získali tak dôležité 3 body.

Zostavy:
FTVŠ: David Vörös - Róbert Polák, Juraj Višváder, Adrián Lysák, Rudolf Škrobák, Tomáš Fedák, Attila Vida, Cyril Janoško, Peter Gál, Adam Klanica, Martin Štrbák
Žilina: Filip Kováč, Štefan Červenec - Marián Hudek, Vladimír Papajčík, Michal Škulec, Peter Bistiak, Lukáš Bezák, Michal Užák, Peter Povinec, Patrik Krištofík
Góly: J.Višváder (2.min. 1:0) – P.Bistiak (6.min. 1:1), L.Bezák (15.min. 1:2)
ŽK: P.Gál – L.Bezák, V.Papajčík
30 divákov
Rozhodovali: M.Ježík, S.Polomský

“Na záver….Víťazstvo nad bratislavskými vysokoškolákmi sa rodilo ťažko. Herne sme mali navrch, ale nohy nám zväzovala akási nervozita. Prvý polčas bol vyrovnaný, o jeden gólik sme však viedli asi zaslúžene. Druhý polčas sme začali zle, no našťastie v obrane sme nerobili toľko chýb ako v útočných komináciách. Postupne sme to konsolidovali, škoda opäť niekoľkých nepremenených “góloviek” v závere…”

Prečítajte si viac: