Po čelnej zrážke v obci Lutiše vyhasol život 21-ročného mladíka, 5 ľudí skončilo v nemocnici
V sobotu 28. apríla došlo v čase okolo 17:30 hod. k veľmi vážnej dopravnej nehode na miestnej ceste v obci Lutiše, okres Žilina. Pri udalosti zasahovali 3 posádky zdravotných záchranárov, letecká záchranná zdravotná služba, polícia a hasiči zo Žiliny a z Terchovej.
Záchranári ošetrili spolu 5 zranených osôb, ktoré následne previezli do nemocníc v Žiline a v Čadci. Nehoda si, žiaľ, vyžiadala život 21-ročného mladíka, ktorý na mieste podľahol ťažkým zraneniam.
Mladík, ktorý tragickú nehodu neprežil, má údaje pochádzať z obce. Modrý Volkswagen Golf sa zrazil s bielym Renaultom s evidenčnými číslami okresu Trnava.
Cesta bola uzavretá počas dokumentovania nehody a odstraňovania následkov takmer 3 hodiny.
Aktualizácia 29.4. - 11:00 hod.
„Na základe doteraz vykonaného šetrenia bolo zistené, že 21-ročný vodič z okresu Žilina viedol osobné motorové vozidlo Volkswagen Golf v smere jazdy od obce Lutiše na Kubíkovú (časť obce Belá, okres Žilina). V stúpaní za obcou Lutiše z doposiaľ presne nezistených príčin prešiel s vozidlom do protismernej časti vozovky, kde došlo k zrážke s oproti idúcim motorovým vozidlom Renault Scenic, ktoré viedol 30-ročný vodič z okresu Trnava,“ informoval žilinský policajný hovorca Radko Moravčík.
Pri dopravnej nehode utrpel vodič vozidla Volkswagen ťažké zranenia, ktorým, žiaľ, na mieste podľahol. Jeho štyria spolujazdci vo veku 18, 19, 19 a 21 rokov utrpeli predbežne ľahké zranenia. Vodič vozidla Renault utrpel ťažké zranenia, alkohol u neho vykonanou dychovou skúškou zistený nebol. U nebohého vodiča bude vykonaná pitva.
Hmotná škoda bola predbežne vyčíslená na 5 000 €. V súvislosti s touto tragickou dopravnou nehodou bolo začaté trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia.
„Ďalšie okolnosti a príčiny vzniku dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania. Cesta bola z dôvodu dokumentovania dopravnej nehody a odstraňovania jej následkov na nevyhnutne potrebný čas úplne uzavretá. Policajti cestnú premávku usmerňovali a odkláňali po náhradných trasách,“ uzavrel Moravčík.
Na mieste museli zasahovať aj leteckí záchranári, ktorí si do svojej starostlivosti prevzali 20-ročného muža. Ten po náraze utrpel úraz hlavy. V stabilizovanom stave s podozrením na otras mozgu bol záchranárskym vrtuľníkom prevezený do Fakultnej nemocnice v Žiline.
Minútky zo Slovenska
- 27.04. Trh so športovým tovarom čaká zemetrasenie. Na Slovensko prichádza poľský gigant, prvú predajňu otvorí v tomto meste
- 27.04. FOTO: Pri košickom jazere to počas jarných dní vyzerá ako z rozprávky, pozrite sa na krásne zábery od pani Hany
- 27.04. Dráma vo vlaku pri Bratislave. Cestujúcu ratovala záchranka, spoj má veľké meškanie
- 27.04. Chlapec mal pred obchodným domom v Nitre udrieť 88-ročnú ženu. Mesto apeluje na to, aby na miesto boli nasadení žandári
- 27.04. Obľúbená televízia po 15 rokoch končí. Diváci ju už nikde v ponuke nenájdu, za projektom stála známa tvár
- 27.04. Trh so športovým tovarom čaká zemetrasenie. Na Slovensko prichádza poľský gigant, prvú predajňu otvorí v Nitre
- 27.04. Trh so športovým tovarom čaká zemetrasenie. Na Slovensko prichádza poľský gigant, kde otvorí prvú predajňu?
- 27.04. FOTO: Prešovčanov zaujala nádherná kvetinová výzdoba v Košiciach. Prečo to nemáme aj my?, pýtajú sa
- 27.04. Tragická nehoda na východe: Kamionista havaroval na rovnej ceste, okoloidúci bojovali o jeho život
- 27.04. Polícia zadržala útočníka, ktorý napadol Ferenčáka. Mal byť na kamerových záznamoch, poslanec utrpel otras mozgu
- 27.04. Petru pri prechádzke po Senici prekvapila nečakaná rodinka. Mnohým z toho naskakuje husina, reaguje aj odborník
- 27.04. FOTO: Milovníci kúpeľov sa do teplického Hammamu vracajú už celé roky, vedeli ste, že ide o európsky unikát?
- 27.04. Pri Zelenej vode našli telo muža, sedel v aute s prestrelenou hlavou, začalo trestné stíhanie pre zločin Zabitie
- 27.04. Príbuzní na Spiši zažili mrazivé chvíle, z hrobu počuli klopanie aj búchanie. Policajti podľa svedka dokonca utekali
- 27.04. Taxikár, ktorý si za 3 kilometre vypýtal 45 eur, úradoval na Nivách. Mal sa pustiť aj do šoféra Boltu, upchával cestu