Po Žiline jazdí prvý trolejbus s Wi-Fi internetom zdarma!


Foto: Po Žiline jazdí prvý trolejbus s Wi-Fi internetom zdarma!

Dopravný podnik mesta Žiliny s.r.o. spustil do prevádzky prvý trolejbus, na ktorého palube budú môcť cestujúci zdarma využívať bezdrôtové pripojenie na internet. Ide o prvý z piatich nízkopodlažných trolejbusov, ktoré budú v testovacej prevádzke vybavené zariadeniami na zdieľanie mobilného internetu v priestore vozidla.

Projekt technicky pripravila spoločnosť See&Go;, s.r.o. v spolupráci so spoločnosťou Orange Slovensko a.s.. Dopravný podnik nebude mať so zabezpečením tejto služby žiadne investičné ani prevádzkové náklady. Na zdieľanie internetu bude použitá GSM technológia mobilného pripojenia, pričom pri prvých testoch sa rýchlosti prenosu dát pohybovali v rozpätí od 1 do 6 Mbit/s (používateľov upozorňujeme, že v prípade zistenia sťahovania hudby alebo filmov bude rýchlosť prenosu obmedzená).

Vozidlá, ktoré budú poskytovať wi-fi pripojenie, budú označené logom Wi-Fi na oboch stranách karosérie. Názov siete je Orange.free, pričom pri prvom prihlásení sa na prehliadači zariadenia objaví úvodná stránka s reklamou, ktorú spravuje spoločnosť See&Go;, s.r.o..

Dopravný podnik sprístupní pripojenie na internet na ďalších 4 trolejbusoch do konca októbra 2014 tak, aby išlo o trolejbusy nasadzované na všetky trolejbusové linky. V prípade, že počas testovacej prevádzky nebudú zaznamenané žiadne technické problémy, do konca roku 2014 pribudne ďalších 15 vozidiel, ktoré budú poskytovať bezplatné pripojenie na internet.

Veríme, že aj táto služba spríjemní cestujúcim cestovanie mestskou hromadnou dopravou.

Zdroj: dpmz.sk
Foto: imhd.sk

Prečítajte si viac: