Lentilky získali 3 tituly majstrov sveta


Foto: Lentilky získali 3 tituly majstrov sveta
Galéria: 7 fotiek

V talianskom Turíne sa v dňoch 9. – 12. októbra 2014 uskutočnili Majstrovstvá sveta v Disco dance disciplínach International dance organization. Lentilky úspešne ukončili tohoročnú medzinárodnú súťažnú sezónu ziskom troch titulov Majstra sveta!

Diváci v športovej hale PalaRuffiny sa boli svedkom úžasného súťažného tanečného maratónu, keď si to o tituly majstrov sveta „rozdalo“ vyše 2000 tanečníkov s 21 krajín. Naše Lentilky sa opäť nestratili a to vo všetkých vekových kategóriách. Tentoraz vycestovali s menšou, no zo slovenkých súborov opäť najúspešnejšou výpravou. Svojimi výkonmi neraz priviedli divákov do varu i standing ovation a rodičov k slzám radosti. Škoda len že nemohli využiť všetky nominácie, veď v porovnaní s ostatnými výkonmi by ešte viac ozdobili vitrínu úspechov. Snáď nabudúce finančné podmienky umožnia súťažnú prezentáciu aj formáciám, ktoré by určite na súťaži v Turíne skončili na stupňoch víťazov.

Finálové umiestnenia:

Miesto a titul majstra sveta vytancovala disco dance skupina deti – Rebecca Augustínová, Sofia Kantoríková, Patrícia Valášková, Ema Demčišáková, Natália Remeková, Alexandra Žideková a Veronika Kuricová. Skupina obhájila zisk minuloročného zisku titulu z nemeckého Bochumu.

miesto a titul majstra sveta vytancovala disco dance skupina juniori – Veronika Haverová, Lucia Gomolová, Katarína Kotúčová, Vanda Závodská, Andrea Vavreková, Natália Stáreková a Katarína Vajani.

Miesto a titul majstra sveta vytancovala Rebecca Augustínová – disco dance sólo deti.

Miesto a titul vicemajstra sveta si vytancovala Vanda Závodská – disco dance sólo juniori

Miesto a titul druhého vicemajstra sveta si vytancovala Natália Remeková – disco dance sólo detí.
Vo finále sa úspešne prezentovali 4. miestom Sofia Kantoríková a Rebecca Augustínová v disco dance duo deti, 4. miestom Lucia Gomolová a Veronika Haverová v disco dance duo juniori a 5. miestom Sofia Kantoríková v disco dance sólo deti. Veľkým úspechom je aj semifinálová účasť Soni Milovej v disco dance sólo dospelých a spolu s Klaudiou Fujákovou v disco dance duo dospelých i Natálie Remekovej a Emy Demčišákovej v disco dance duo deti. Gratulujeme Lentilkám a držíme palce do ďalšej súťažnej sezóny, nech naďalej úspešne reprezentujú naše mesto doma i v zahraničí.

Zilinská verejnosť bude mať možnosť v najbližšom období uvidieť tanečné majstrovsto Lentiliek na krste Almanachu žilinských športových kubov dňa 8.novembra 2014 o 14.00 v Dome Odborov v Žiline. Hlavne však začiatkom decembra na každoročnom Vianočnom Galaprograme v ktorom sa predstavia všetky Lentilky pod vedením úspešnej trénerky a choreografky Zuzany Nezvalovej. Príďte, neoľutujete.
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu