Vlci zdolali v derby Martin na jeho ľade!


Foto: Vlci zdolali v derby Martin na jeho ľade!

Martin išiel do zápasu po sérii ôsmych prehier v rade s novou trénerskou trojicou Török - Beran - Novotný. Žilina na tom nie je o nič lepšie a po prehratom domácom zápase s Popradom mali Vlci čo odčiniť. V prvej tretine bola Žilina o triedu lepšia ako Martin, svoju prevahu však nedokázala zúročiť do gólu. Nedáš dostaneš sa opäť potvrdilo a skóre zápasu otvoril v 31: minúte domáci Fujerík.

Hráči MsHK Žilina ukázali viacero pekných kombinácií a ich tlak vyústil do vyrovnávajúceho gólu v 37. minúte z hokejky Kristeka, ktorý využil presilovú hru Vlkov. V dobrom svetle sa ukázala žilinská posila v bráne Križan, najmä pri šanci Fujeríka. Do vedenia dostal Žilinu v 41. minúte Drevenák, v 52. minúte zvýšil na konečných 1:3 z trestného strielania Novotný. Žilina do konca zápasu už len kontrolovala hru a získala vytúžené 3 body.


MHC Mountfield (Martin) - MsHK DOXXbet Žilina 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Góly: 31. Fujerík (Kolba) – 38. Kristek (Kanko, Procházka), 42. Drevenák (Drábek), 52. Novotný z tr. strieľania. Rozhodovali: Orolín T. – Gajan, Smrek, vylúčení: 5:2, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 2000 divákov.

MHC Mountfield Martin: Čech - Ďatelinka, Matejka, Smrek, Dvořák, Kolba, Lojek, Brcko, Tupý - Markovič, Galamboš, Varga - Themár, Illo, Važan - Suja, Pokrivčák, Fujerík - Šugár, Dírer, Jokeľ

MsHK DOXXbet Žilina: Križan - Dresler, Dlouhý, Bobček, Hertl, Krčula, Ďurkech, Bednár, Petelin - Kubiš, Haluza, Schroner - Kanko, Kristek, Procházka - Šimko, Rusnák, Novotný - Drevenák Drábek, Valášek

Prečítajte si viac: