ŠK Makroteam Žilina nevyžil šancu byť jediným neporazeným mužstvom


Foto: ŠK Makroteam Žilina nevyžil šancu byť jediným neporazeným mužstvom

Po 4.kole 1.SLF už nie je v najvyššej futsalovej súťaži mužstvo, ktoré by na svojom konte nemalo prehru. Túto šancu nevyužil ani Prešov ani Žilina. Východniari vo vyrovnanom zápase podľahli tesne bratislavskej Pinerole po góle domáceho Hájeka dve minúty pred koncom a výkon žilinčanov proti MFsK Nitra bol od začiatku veľmi rozpačitý a ani zďaleka sa nepriblížil výkonu proti Pinerole.

Prvé víťazstvo v sezóne zaznamenali Levice, no v stretnutí s bratislavským Čekanom o ňom definitívne rozhodli až v závere. Víťastvá si do tabuľky pripísali dva bratislavské tímy - Slov-matic hladko zdolal bratislavských vysokoškolákov a nováčik Gurmáni si priviezol body z Nových Zámkov.

ŠK Makroteam Žilina - MFsK Nitra 2 : 7 (1 : 2)

V opatrnom úvode dvakrát vyskúšal pozornosť hosťujúceho gólmana P.Krištofík a po ňom aj L.Bezák a v ideálnej streleckej pozícii aj P.Bistiak. Strelecké pokusy však neboli gólové. Hostia sa do nebezpečnejšieho zakončenia dostali až v 5.min., keď to zdiaľky skúšal P.Zaťovič. Paradoxne prvý gól padol do žilinskej siete, keď v brejkovej situácii stratil loptu P.Bistiak, lopta sa odrazil do prečíslenia hostí a voľný J.Fuska obstrelil vybiehajúceho F.Kováča (0:1).

Domáci okamžite odpovedali ďalšou aktivitou, výsledkom ktorej bola tutovka M.Škulca, ktorého našiel v pokutovom území krížnou prihrávkou P.Bistiak. Obdobná situácia, avšak po štandardnej situácii, nastala v 14.min., keď P.Krištofík naservíroval do pokutového územia V.Papajčíkovi, ktorý elegantne vyrovnal (1:1). O minútu však bolo všetko inak. Nepresná prihrávka v hĺbke súperovej polovice znamenala identické prečíslenie ako pri prvom góle hostí, keď tentokrát bezmocného brankára obhadzoval voľný M.Tóth (1:2).

Na halovky domácich sa od tohto momentu dostalo až príliš nervozity, útočná prevaha bola jalová. Hostia sa do útočenia príliš nehrnuli a do prestávky sa tak zrodila iba jedna veľká šanca domácich. V poslednej minúte peknú žilinskú kombináciu zakončil delovkou do pravej žrde nitrianskej brány V.Papajčík.

Aj druhý polčas začali domáci Papajčíkovou strelou do žrde, kde ju vytlačil brankár A.Velčický a tým pokračoval vo svojom úžasnom brankárskom dni. O pár sekúnd zlikvidoval strelecký pokus P.Krištofíka a v 23.min. chýbalo V.Papajčíkovi na vyrovnanie iba pár centimetrov. V 24.min. sa opäť zopakovala situácia z prvých dvoch nitrianskych gólov. Žilinský útok zostal nezakončený a následné nitrianske prečíslenie s voľným J.Fuskom, ktorý získal pre Nitru dvojgólové vedenie (1:3).

Pokračovalo dobýjanie nitrianskej brány s nepremeneným samostatným nájazdom P.Bistiaka, nádhernou kombináciou so zakončením M.Hudeka, delovkami P.Krištofíka, či V.Papajčíka, a hlavne fantastickými zákrokmi A.Velčického v bráne hostí. Hostia hrozili občasnými brejkami a v 29.min. po strate lopty P.Bistiakom na súperovej polovici jeden rýchly protiútok premenil P.Peciar (1:4). Žilinčania si o pár sekúnd počas hry pripravili power play a hneď prvú kombináciu zachránil Velčický tesne pred bránkovou čiarou a vzápätí chytil ďalšiu tutovku P.Krištofíkovi. Hostia mali šancu v 34.min., keď opäť po odrazenej lopte sa ocitol sám pred F.Kováčom J.Fuska, ktorého žilinský brankár tesne pred pokutovým územím fauloval.

P.Peciar z priameho kopu delovkou prepálil hradbu žilinčanov a bolo už 1:5. Poslednou kvapkou žilinskej smoly bola o necelú minútu ďalšia zblokovaná prihrávka, ktorá sa odrazila do prázdnej žilinskej brány (1:6). Žilinských šancí bolo veľa, všetky však končili na fantastickom brankárovi Nitry. Až 1,5 minúty pred koncom mu medzi rukami prepadla strela V.Papajčíka (2:6). Stálo pri ňom aj šťastie, keď teč M.Užáka smeroval tesne vedľa jeho ľavej žrde. Bodku za zápasom dal J.Fuska, ktorý po dlhej prihrávke vyhral súboj na pivote a s pomocou žrde potvrdil prekvapujúci hladký trojbodový zisk Nitry.

Zostavy:
Žilina: Filip Kováč, Maroš Zbytek - Marián Hudek, Vladimír Papajčík, Patrik Krištofík, Michal Škulec, Peter Bistiak, Lukáš Bezák, Michal Užák, Michal Lajš
Nitra: Adrián Velčický, Michal Ivančík - Miloš Tóth, Patrik Zaťovič, Adam Bratský, Michal Volentier, Juraj Fuska, Peter Peciar, Matúš Turan, Peter Maršala, Matúš Pevala
Góly: V.Papajčík 2 - J.Fuska 3, P.Peciar 2, M.Tóth, P.Zaťovič
ŽK: F.Kováč - J.Fuska, P.Peciar
50 divákov
Rozhodovali: T.Wojčík, R.Behančin

“Na záver….V zápase sme herne predčili súpera, no gól by sme nedali ani do rána. Rozchytali sme A.Velčického a aj futsalová šťastena stála na strane hostí. Všetky góly sme dostali z brejkových situácií, po našich nepresnostiach či nedôslednosti v útočnej fáze. Škoda toho zápasu, treba sa poučiť.”


Ostatné výsledky 4.kola:
Slov-Matic FOFO Bratislava - FTVŠ UK Bratislava 6:2 (3:0)
góly: Rafaj 2, Kozár, Drahovský, Fehérvári – Klanica
70 divákov

Futsal Team Levice - Čekan Mekenroff 1897 5:2 (1:1)
góly: Zorád, Švec po 2, Budovec - Michalec 2
ŽK: Jurkovič, Bernáth, Michalec
250 divákov

ŠK Pinerola Bratislava - FK Prešov 4:3 (1:2)
góly: Hájek 2, Mikulišin, Paštrnák – Beliš, Hudáček, Kuhajdík
ŽK: Marušinec - Hernandéz
110 divákov

MFK Tupperware Nové Zámky - Gurmáni Bratislava 5:7 (1:3)
góly: Jurík 2, Kosztolányi, Gašparík, Maté – Gál (vlastný), Bician 2, Kotek, Selecký, Rechtorík, Jakubec
ŽK: Gašparík, Gál, Oršolík, Kosztolányi (všetci Tupperware)
200 divákov


Program - 5. kolo
24.10.2014, 19:30 h., Futsal Team Levice- : -MFK Tupperware Nové Zámky
24.10.2014, 19:30 h., FK Prešov- : -Čekan Mekenroff 1897 Bratislava
24.10.2014, 20:00 h., MFsK Nitra- : -ŠK Pinerola Bratislava
24.10.2014, 20:00 h., Gurmáni Bratislava- : -SLOV-MATIC FOFO Bratislava
24.10.2014, 20:30 h., FTVŠ UK Bratislava- : -ŠK Makroteam Žilina

Dohrávka 2.kola
21.10.2014, 19:45 h., SLOV-MATIC FOFO Bratislava- : -ŠK Makroteam Žilina

Prečítajte si viac: