Šošoni napriek prevahe iba remizovali so Senicou


Foto: Šošoni napriek prevahe iba remizovali so Senicou

Riedko zaplnené tribúny sledovali opäť atraktívny zápas, v ktorom mali prevahu domáci hráči. Žilina v zostave s hrotmi Jeličom i Williamom nastúpila útočne naladená, keď už v 2. minúte sa do veľkej šance dostal Mihálik a hlavou len tesne minul žrď. Hráči MŠK zahodili v prvom polčase množstvo šancí, skúšali to strelou z diaľky, kombináciou i po štandardných situáciach. V 25 minúte ohrozil bránu hostí z priameho kopu skvelo hrajúci Škvarka, jeho pokus ale Šulla po krásnom zákroku chytil.

Neschopnosť Žiliny dať gól využila z protiútoku Senica, keď v 36. minúte poslal odrazenú loptu do siete Kalabiška. Do polčasu mali ďalšie veľké šance Jelič s Williamom, Šulla v bránke hostí však aj naďalej čaroval. Tlak sa domácim podarilo premeniť na gól v 55. minúte. Žilinčania zahrali na krátko roh a Škvarka nádhernou strelou do rohu bránky vyrovnal na 1:1. Do konca zápasu mala Žilina ešte niekoľko šancí, no bez gólového zakončenia.


Fortuna liga, 14. Kolo
MŠK Žilina – FK Senica 1:1 (0:1)

Góly: 55.ŠKvarka - 36.Kalabiška
Karty: 80.Pečovský(ŽK) - 24.Chvátal (ŽK)
Diváci: 1891

Zostavy:
MŠK Žilina: Volešák – Mabouka, Piaček (85.Králik), Škriniar, Letič – Pečovský – Káčer (77.Čmelík), Škvarka, Jelič, Mihálik - William
FK Senica: Šulla - Pavlík, Pillár, Mazáň, Chvátal - Kóňa, Hlohovský, Hušek, Mukendi (56.Opiela) - Kalabiška, Piroska


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu