Aktuálne! Tragická dopravná nehoda pri Hričovskej priehrade


Foto: Aktuálne! Tragická dopravná nehoda pri Hričovskej priehrade
Galéria: 4 fotky

Dnes ráno sa medzi siedmou a ôsmou hodinou stala dopravná nehoda pri Hričovskej priehrade. Podľa prvých informácií došlo k zrážke nákladného vozidla s osobným vozidlom.

Vozidlá po zrážke skončili mimo vozovku. Informáciu o tom, či je niekto zranený sa zatiaľ nepodarilo získať.

Aktualizácia 09:30 hod.

„Išlo o čelnú zrážku, pri ktorej boli usmrtené dve osoby. Dopravná nehoda bola hasičom ohlásená po ôsmej hodine ráno,” uviedla hovorkyňa KR Hasičského a Záchranného zboru v Žiline Miroslava Ondrichová.

„Na mieste zasahuje 6 hasičov z hasičskej stanice zo Žiliny s 2 kusmi hasičskej techniky a povolaní boli aj hasiči zo Záchrannej brigády HaZZ v Žiline so žeriavom. Na mieste udalosti sú aj príslušníci polície, záchranári a aj zamestnanci Obvodného úradu z odboru životného prostredia,“ dodala Miroslava Ondrichová.

Vyjadrenie polície

V piatok 10. októbra okolo 08.00 hodiny došlo na ceste druhej triedy (II/507) v katastri obce Svederník, okres Žilina k tragickej dopravnej nehode. Vodič doposiaľ nezistenej totožnosti viedol osobné motorové vozidlo Škoda Fabia v smere od Bytče na Žilinu. V priamom úseku cesty, z doposiaľ presne nezistených príčin, prešiel s vozidlom do protismeru, kde sa čelne zrazil s oproti idúcim nákladným motorovým vozidlom Mercedes.

Vodič vozidla Škoda Fabia a jeho 38 ročná spolujazdkyňa (z okresu Bytča) utrpeli pri dopravnej nehode zranenia, ktorým žiaľ na mieste podľahli. Alkohol u 53 ročného vodiča nákladného vozidla vykonanou dychovou skúškou zistený nebol. U vodiča vozidla Škoda Fabia bude vykonaná pitva.

V súvislosti s touto tragickou udalosťou vyšetrovateľka Policajného zboru začala trestné stíhanie vo veci trestného činu usmrtenia.
Polícia vykonáva všetky potrebné opatrenia a úkony za účelom zistenia totožnosti vodiča motorového vozidla Škoda Fabia.
Ďalšie okolnosti dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania.

Polícia žiada všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali disciplinovane, ohľaduplne, plne sa venovali vedeniu vozidla, sledovali situáciu v cestnej premávke a dodržiavali dopravné predpisy. Každý účastník cestnej premávky môže svojím zodpovedným prístupom prispieť k väčšej bezpečnosti na našich cestách.

Je dôležité  uvedomiť si, že na cestách nie sme sami a svojou bezohľadnou a arogantnou jazdou ohrozujeme nielen svoj život, ale aj životy ďalších účastníkov cestnej premávky. 


Foto: FacebookPrečítajte si viac: