Krádež, porušovanie domovej slobody a jazda pod vplyvom návykovej látky


Foto: Krádež, porušovanie domovej slobody a jazda pod vplyvom návykovej látky
Galéria: 3 fotky

Poverený príslušník Policajného zboru obvinil 18 ročného Jozefa (z okresu Ružomberok) z prečinu krádeže v súbehu s prečinom porušovania domovej slobody, prečinom ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a prečinom marenia výkonu úradného rozhodnutia.

Obvinený muž v utorok 7. októbra v čase okolo 22.00 hod. neoprávnene vošiel na oplotený pozemok rodinného domu v obci Valaská Dubová, okres Ružomberok a odcudzil zaparkované osobné motorové vozidlo Peugeot 406. Po prijatí oznámenia bola na miesto okamžite vyslaná policajná hliadka, ktorá (za aktívnej pomoci občanov) pátrala po odcudzenom motorovom vozidle.

Policajnou hliadkou z Obvodného oddelenia Policajného zboru Ružomberok bolo vozidlo v čase o 22.20 hodine (7. októbra) vypátrané a predpísaným spôsobom zastavené v katastri obce Valaská Dubová. Vozidlo viedol obvinený muž, ktorý sa podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 1,36 mg/l alkoholu v dychu (v prepočte 2,83 promile). Policajti mu obmedzili osobnú slobodu a predviedli ho na policajný útvar. Počas vyšetrovania bolo zistené, že obvinený muž má rozhodnutím súdu, ktoré nadobudlo právoplatnosť v auguste tohto roka,  uložený trest zákazu činnosti viesť motorové vozidlá na dva roky.

Poverený príslušník Policajného zboru spracoval podnet na návrh na vzatie obvineného muža do väzby. Obvinenému mužovi hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody až na dva roky. Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania.Prečítajte si viac: