Šoféroval opitý a spôsobil dopravnú nehodu so škodou 4500 eur


Foto: Šoféroval opitý a spôsobil dopravnú nehodu so škodou 4500 eur

Kysucké Nové Mesto – Horný Vadičov

Poverený príslušník Policajného zboru obvinil 38 ročného Miroslava (z okresu Kysucké Nové Mesto) z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Obvinený muž v sobotu 4. októbra popoludní riadil motorové vozidlo Volkswagen LT 35 po miestnej komunikácii v obci Horný Vadičov, okres Kysucké Nové Mesto. Z doposiaľ presne nezistených príčin prešiel s vozidlom vpravo a narazil do pred ním idúceho motorového vozidla Fiat Brava, ktoré viedol 35 ročný vodič. Po zrážke bolo vozidlo Fiat odhodené vľavo.

Vozidlo Volkswagen narazilo vpravo do oplotení rodinných domov a po náraze došlo k poškodeniu plynovej skrinky. Obvinený muž sa podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 0,64 mg/l alkoholu v dychu (1,33 promile) a následne mu policajti zadržali vodičský preukaz. U vodiča z vozidla Fiat alkohol vykonanou dychovou skúškou zistený nebol. Pri dopravnej nehode nedošlo k zraneniu osôb. Hmotná škoda bola predbežne vyčíslená na 4.500.-€.

Obvinenému mužovi hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody až na jeden rok.
Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania.


Alkohol za volant nepatrí

Polícia apeluje na vodičov, aby jazdou pod vplyvom alkoholu neohrozovali svoj život a životy ostatných účastníkov cestnej premávky. Nielen z dôvodu, že ide o priestupok alebo trestný čin, ale najmä preto, že následky dopravných nehôd bývajú v mnohých prípadoch tragické a alkohol za volant nepatrí. Každý by mal začať od seba, teda uvedomiť si, že kombinácia alkohol a šoférovanie nikdy nie je správne riešenie.


Polícia žiada všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali disciplinovane, ohľaduplne, plne sa venovali vedeniu vozidla, sledovali situáciu v cestnej premávke a dodržiavali dopravné predpisy. Každý účastník cestnej premávky môže svojím zodpovedným prístupom prispieť k väčšej bezpečnosti na našich cestách.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu