MsHK Žilina opäť zverejnil platy svojich hráčov!


Foto: MsHK Žilina opäť zverejnil platy svojich hráčov!

Ak vás zaujíma, koľko zarábajú žilinskí vlci, môžete si to opäť pozrieť na webe MsHK Žilina. Klub totiž zverejnil zmluvy spolu so základnými platmi. V porovnaní s ročníkom 2013/2014 išli základné platy pod Dubňom nahor. Najnižší plat je 450€ a najviac, až 4000 eur zarobí Jaroslav Kristek. Tomáš Horna či Milan Procházka zarábajú 2700 eur a Jíří Moravec 2250 eur.

Najnižší príjem má Tomáš Paleček so sumou 450 eur. Všetky súčasné zmluvy hráčov MsHK podpísali podľa zverejnených dokumentov v čase medzi 31. júlom až 1. septembrom 2014. Kontrakty majú platnosť do 31. marca 2015: Navyše si klub môže u viacerých hráčov uplatniť opciu. Odmeny nie sú konečne, po postupe do play-off majú hráči nárok na odmenu.

Nejde o obvyklý krok

Kluby i samotní hráči majú väčšinou problém so zverejňovaním kontraktov, preto je krok MsHK na Slovensku prekvapivý. Ide už o druhý rok, v ktorom sa pristúpilo k zverejneniu hráčskych zmlúv. Ide totiž o mestskú organizáciu a tá musí podľa zákona zverejniť všetky zmluvy. Klub na svojom webe zverejňuje aj účtovné závierky, faktúry, objednávky i ďalšie informácie.

zdroj: Pravda

Prečítajte si viac: