Vianočné trhy začínajú už o 4 dni, takmer každý deň bude pripravený aj program


Foto: Vianočné trhy začínajú už o 4 dni, takmer každý deň bude pripravený aj program

Mesto Žilina aj tento rok pozýva na tradičné Vianočné trhy, ktoré sa budú konať na Mariánskom námestí a Námestí Andreja Hlinku. Pripravené budú stánky s občerstvením a s tradičnou vianočnou tematikou, a nebude chýbať ani charitatívna akcia s názvom „Primátorský punč“. Cena punču bude dobrovoľná a výťažok venovaný našim deťom alebo seniorom. Predávať ho bude osobne primátor mesta a predstavitelia Mestského úradu v Žiline.

Na základe elektronickej aukcie na 11 stánkov s občerstvením, ktorej sa v októbri tohto roka zúčastnilo 15 záujemcov, sa mestu Žilina za ich prenájom podarilo získať sumu 85 539 eur. Stánky budú rozdelené tradične na Mariánskom námestí - v počte 7 a na Námestí Andreja Hlinku - v počte 4.

Na Mariánskom námestí však tento rok dochádza k zmene. Sedem stánkov bude rozdelených na - 4 na nápoje a 3 na prípravu jedla.

„Srdečne pozývam všetkých, ktorí budú mať cestu na Mariánske námestie, aby sa zastavili na Vianočných trhoch a u mňa na Primátorskom punči. Stánok, v ktorom budem podávať tento typický vianočný nápoj, nájdete v ohradenom areáli Vianočných trhov priamo v srdci nášho mesta. Poteší ma, keď sa aj spoločne porozprávame,“ pozýva primátor Igor Choma.

Vianočné trhy v Žiline budú tradične prebiehať na Mariánskom námestí a Námestí Andreja Hlinku od 24. novembra do 24. decembra 2017. Predajcovia občerstvenia majú možnosť predĺžiť predaj až do 2. januára 2018.

  Pokračovanie článku pod reklamou  

Počas Vianočných trhov budú prebiehať tieto podujatia:

  • Mikuláš v meste
  • Big Jump - Otvorenie zimnej sezóny OOCR Malá Fatra
  • Vianočný beh

Novinkou tohtoročných trhov bude program, ktorý prinesie takmer každý deň od 18.00 hod. zaujímavé hudobné vystúpenia. Stredy budú patriť hokejovej škole MsHK Žilina, kde budú prebiehať tréningy priamo na ploche umelého klziska v čase od 17.00 do 19.00 hod. Každú nedeľu od 18.00 hod. sa môžete tešiť na divadelné predstavenia pre deti a mládež.

Od 24. novembra 2017 do 2. januára 2018 budú mať nadšenci športu k dispozícii umelé klzisko. Návštevníci tak budú mať možnosť korčuľovať sa bezplatne na najnovšom type umelej ľadovej plochy priamo na Mariánskom námestí v Žiline, čo ocenia predovšetkým tí najmenší. K dispozícii bude aj požičovňa korčúľ.

Viac informácií nájdete na webovej stránke: www.klziskozilina.sk.

Novoročný ohňostroj bude odpálený 1. januára 2018 o 18:00 hod. zo strechy Mestského divadla Žilina. Tento termín bol stanovený z dôvodu, aby sa naň mohli prísť pozrieť aj menšie deti.


Prečítajte si viac: