Šošoni opäť víťazne! Ružomberok si spod Dubňa odniesol debakel.

Skóre zápasu otvoril už v 5. minúte kurióznym gólom Čmelík, keď rozhodca najskôr zapískal faul na Káčera, no následne na prekvapenie všetkých gól z následnej strely uznal. Už o sedem minút svietilo na ukazovateli skóre 1:1, keď Lupták využil zaváhanie nezohratej obrany domácich. Žilina nastúpila bez dvoch skúsených obrancov, keď potrestaného Piačeka nahradil Králik a zraneného Ernsta Mabouku ďalší mladík Kadlec. Smerom dopredu to však Šošonom fungovalo bezproblémovo. V 29. minúte zvýšil hlavičkou aktívny Škriniar a uzavrel skóre prvého polčasu na 2:1.

Po prestávke to už bola jednoznačná dominancia pre MŠK.  Najskôr v 62. minúte po chybe Šavola strelil gól Mihálik a následne v 70. minúte zvýšil nádhernou strelou z priameho kopu striedajúci Škvarka. Ten bol autorom gólu aj v samotnom závere zápasu. Žilina zdolala zdecimovaný Ružomberok vysoko 5:1 a neprehrala už šiesty ligový zápas po sebe. Mužom zápasu bol bez pochýb Škriniar, ktorý hral skvelo v obrane, no bolo ho plné ihrisko aj v ofenzíve a mal prsty vo viacerých akciách Žiliny. Po zaváhaní Trenčína sme opäť o jeden bod na čele Fortuna ligy!