V Žiline sa konal workshop o dopravných problémoch, niektorí ho nestihli, pretože zostali v kolóne


Foto: V Žiline sa konal workshop o dopravných problémoch, niektorí ho nestihli, pretože zostali v kolóne Foto: Vladimír Polakovič

V Žiline sa včera 24. októbra konal workshop s názvom INEKO o doprave. Zúčastniť sa ho rozhodli aj niektorí kandidáti na poslancov do zastupiteľstva Žilinského samosprávneho kraja, aby zistili a diskutovali o tom, aké problémy v doprave trápia náš kraj.

Hlavnými témami workshopu boli:

  • Prečo diaľnice na Slovensku toľko meškajú?
  • Prečo sa z dopravných potrieb aj v Žilinskom kraji stále riešia iba fragmenty?
  • Čo prekrýva kampaň o potrebe uvoľnenia dlhovej brzdy? 

Počas dvojhodinového workshopu boli rozoberané témy ako napríklad prečo viaznu kľúčové úseky diaľnic D1 a D3, či ako by sa najbolestivejšie dopravné problémy v regióne dali riešiť skôr.

Mnohých kandidátov na poslancov ŽSK zaujímajú aktuálne problémy v doprave a chceli o nich otvorene diskutovať. Niektorým sa žiaľ nepodarilo podujatia zúčastniť, pretože zostali uviaznutí v kolóne, ktorá sa vytvorila na ceste I/18 pod Strečnom. Aj napriek tomu, že cestovali s časovým predstihom, zostali stáť bez pohnutia a workshop nestihli. Upozornil na to priamo jeden z kandidátov na poslanca.

„Chcel som sa pýtať okrem iného na to, dokedy bude nás šoférov traumatizovať úsek pod Strečnom. A nakoniec workshop nestihnem napriek časovej rezerve, ktorú som si nechal. A to len preto, že stojím v zápche práve pod Strečnom,“ uviedol Vladimír Polakovič.

Kolóny sú na hlavnom ťahu medzi Žilinou a Martinom takmer na dennom poriadku. Policajti riadia križovatku na Košickej ulici skoro každé ráno. Za posledné týždne sa situácia výrazne nezlepšila, práve naopak, zhoršuje sa…

Prečítajte si viac: