Oslabená Žilina zdolala Spartak gólom Škriniara

Prvým kľúčovým momentom zápasu bola 29. minúta a sklz Piačeka v pokutovom území Žiliny. Pri snahe blokovať strelu trafil loptu rukou a nasledovala penalta. Pri nej svoje kvality opäť ukázal Volešák a strelu Erika Saba zázračne vytlačil mimo tri žrde. Domáce tribúny ožili. O futbalovú atmosféru počas zápasu sa staral najmä zaplnený kotol hosťujúcich ultras. Zápas vôbec nezvládol stopér Piaček, v 34. minúte dostal druhú žltú kartu a Žilina musela dohrávať o desiatich.

Priebeh druhého polčasu bol vyrovnaný až do 58. minúty. Pečovský bol pred trnavskou bránkou faulovaný a z následnej penalty dostal Žilinu do vedenia Škriniar. Emotívny zápas po Piačekovi nezvládol ani tréner Spartaka Jarábek, ktorý bol po vbehnutí na ihrisko vykázaný na tribúnu. Posledných desať minút vrhli hostia všetky sily do útoku, vďaka čomu Žilina viac razy hrozila z protiútokov. V nervóznom závere žiadny gól už nepadol, skóre si zvýšil jedine rozhodca, ktorý v priebehu 3 minút udelil 3 žlté karty. V predošlom 10. kole remizovali Šošoni v Trenčíne 2:2 a naďalej sa držia na prvom mieste v tabuľke!