35-ročná žena nafúkala po nehode 2,79 promile!


Foto: 35-ročná žena nafúkala po nehode 2,79 promile!

Poverený príslušník Policajného zboru obvinil 35 ročnú Emíliu (z okresu Námestovo) z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Obvinená žena v stredu 17. septembra večer (okolo 20.00 hodiny) viedla po ceste I/78 v smere od obce Zubrohlava, okres Námestovo na obec Rabča, okres Námestovo osobné motorové vozidlo Škoda Fabia. V rovnom úseku cesty,  z doposiaľ presne nezistených príčin, prešla s vozidlom do protismeru, kde došlo k bočnému stretu s protiidúcim nákladným motorovým vozidlom Renault Mascott, ktoré viedol 29 ročný vodič.

Následne vozidlo Škoda Fabia narazilo vpravo do priekopy. Po dopravnej nehode sa obvinená žena podrobila dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 1,34 mg/l alkoholu v dychu (v prepočte 2,79 promile) a policajti jej na mieste zadržali vodičský preukaz. U vodiča vozidla Renault alkohol vykonanou dychovou skúškou zistený nebol. Pri dopravnej nehode utrpela obvinená vodička ľahké zranenia.
Obvinenej žene hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody až na jeden rok.

Alkohol za volant nepatrí

Polícia apeluje na vodičov, aby jazdou pod vplyvom alkoholu neohrozovali svoj život a životy ostatných účastníkov cestnej premávky. Nielen z dôvodu, že ide o priestupok alebo trestný čin, ale najmä preto, že následky dopravných nehôd bývajú v mnohých prípadoch tragické a alkohol za volant nepatrí. Každý by mal začať od seba, teda uvedomiť si, že kombinácia alkohol a šoférovanie nikdy nie je správne riešenie.


Polícia žiada všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali disciplinovane, ohľaduplne, plne sa venovali vedeniu vozidla, sledovali situáciu v cestnej premávke a dodržiavali dopravné predpisy. Každý účastník cestnej premávky môže svojím zodpovedným prístupom prispieť k väčšej bezpečnosti na našich cestách.

Prečítajte si viac: