Na Základnej škole Martinská sa počas prázdnin realizuje rekonštrukcia bazénovej haly


Foto: Na Základnej škole Martinská sa počas prázdnin realizuje rekonštrukcia bazénovej haly Foto: Mesto Žilina

Na Základnej škole Martinská na sídlisku Vlčince, prebieha počas prázdnin rekonštrukcia bazénovej haly. Pôvodný stav bol nevyhovujúci a vyžadoval si viaceré opravy. Rekonštrukciou sa podarí znížiť prevádzkové náklady a zvýši sa bezpečnosť žiakov, ktorí bazén využívajú na plavecké výcviky.

„Opravy sa týkali najmä elektroinštalácie a vzduchotechniky, pričom celková výška rekonštrukcie predstavuje sumu 81 000 eur. Demontovali sa pôvodné svietidlá, elektroinštalácia, rozvádzač, vypínače, ističe, ktoré boli nahradené novými, modernejšími komponentami. Výmenou prešla aj pôvodná vzduchotechnika vrátane riadiaceho systému,“ uviedol Pavol Čorba, hovorca mesta Žilina.

Ako ďalej spresnil, súčasťou opráv bolo tiež vyspravenie omietok a vymaľovanie priestorov bazénovej haly. Celková rekonštrukcia by sa mala čoskoro odzrkadliť aj na prevádzkových nákladoch, ktoré sa vďaka nej znížia a ušetrené finančné prostriedky budú použité na ďalšie školské aktivity.

„Žiaci tak začnú nový školský rok 2017/2018 vo vynovených priestoroch poskytujúcich komfortné zázemie pre rozvíjanie ich športových aktivít,“ dodal hovorca.

Prečítajte si viac:


Zdroj: TS