V Bratislave budú v najbližších mesiacoch vykonávať jazdné skúšky nových žilinských trolejbusov


Foto: V Bratislave budú v najbližších mesiacoch vykonávať jazdné skúšky nových žilinských trolejbusov Foto: Škoda Transportation

Nové trolejbusy, ktoré nakupuje Dopravný podnik mesta Žiliny, budú už čoskoro jazdiť ulicami nášho mesta. Ešte predtým ich však testovali v premávke českého mesta Plzeň a v najbližších mesiacoch budú premávať po Bratislave. V hlavnom meste prebehnú jazdné skúšky trolejbusov Škoda Solaris novej generácie.

Ide o prototypy trolejbusov Škoda 26 Tr Solaris (krátky) a Škoda 27 Tr Solaris (kĺbový), ktoré boli vyrobené v spoločnosti Škoda Electric. Ako informoval portál imhd.sk vo svojom článku, trolejbusy musia v Bratislave absolvovať schvaľovacie skúšky a následne môžu byť uvedené do prevádzky v Žiline.

Spoločnosť Škoda Electric uzavrela zmluvu s Dopravným podnikom Bratislava, v zmysle ktorej zaplatí dohodnutú odplatu, za poskytnutie vodičov a samotnú prevádzku trolejbusov a tiež ich servis a garážovanie. Pri skúškach sa žiaľ nepočíta s prepravou cestujúcich, takže obyvatelia mesta ich nevyskúšajú.

Prečítajte si viac:


Zdroj: imhd.sk