Tragická nehoda pri Tepličke nad Váhom, osobný vlak usmrtil len 13-ročného chlapca


Foto: Tragická nehoda pri Tepličke nad Váhom, osobný vlak usmrtil len 13-ročného chlapca Foto: ilustračné

Na hlavnej železničnej trati Žilina - Košice došlo dnes doobeda k tragickej nehode. Len 13-ročný chlapec, ktorý prechádzal cez koľaje s bicyklom, bol zachytený prechádzajúcim osobným vlakom. Chlapec po zrážke s vlakom, žiaľ, zraneniam podľahol.

Nehoda sa stala v katastri obce Teplička nad Váhom, pri dvoch poloblúkových železničných mostoch. Chlapec sa snažil prejsť na poslednú chvíľu, pred prichádzajúcim vlakom, ktorý už trúbil. Rušňovodič nedokázal zrážke zabrániť, a to aj napriek tomu, že použil rýchlobrzdu.

13-ročný Juraj a jeho 18-ročný kamarát prechádzali cez trať na mieste, kde je to zakázané. Starší kamarát celú udalosť videl a bol vo veľkom šoku. Museli ho ošetriť záchranári, ktorí prišli na miesto nešťastia.

V mieste, kde došlo k tragickej nehode, prechádza cez železničnú trať denne niekoľko desiatok ľudí. Bežne aj cyklisti, ktorí prenášajú bicykle cez koľaje. Skrátením cesty o pár metrov zbytočne riskujú zdravie a život.

„Okolnosti tragickej nehody vyšetruje oddelenie železničnej polície v Žiline, ako prečin usmrtenia,“ uviedla žilinská policajná hovorkyňa Jana Balogová.

Prečítajte si viac: