Na sídlisku Solinky nabúral opitý vodič BMW do stromu, po nehode nafúkal 2,13 promile


Foto: Na sídlisku Solinky nabúral opitý vodič BMW do stromu, po nehode nafúkal 2,13 promile
Galéria: 3 fotky

V pondelok 17. júla 2017 došlo krátko pred polnocou, okolo 23:40 hod. k dopravnej nehode na sídlisku Solinky. Na známej križovatke pri Drevenej krave vybehlo osobné auto značky BMW 346L na trávnatý pás pri ceste a narazilo do stromu. Na miesto boli vyslané všetky záchranné zložky. 

39-ročný vodič viedol osobné auto po predchádzajúcom požití alkoholických nápojov. „S autom prechádzal po ulici Alexandra Rudnaya, v smere od Tajovského ulice ku križovatke s Centrálnou ulicou, pričom neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam a vlastnostiam vozidla, stavu a povahe vozovky a iným okolnostiam, ktoré možno predvídať, prešiel cez križovatku v tvare „T“ rovno a narazil mimo komunikáciu do stromu,“ uviedla žilinská policajná hovorkyňa Jana Balogová.

Spôsobená škoda je približne 3 200 €

Vodič bol po dopravnej nehode policajnou hliadkou vyzvaný k vykonaniu dychovej skúšky na alkohol, ktorou mu bola nameraná hodnota 1,02 mg/l, čo predstavuje 2,13 promile alkoholu vo vydychovanom vzduchu. Pri dopravnej nehode k zraneniu osôb nedošlo, no vznikla škoda na vozidle BMW 346L vo výške približne 2 000 €. Na strome, ktorý vysadilo mesto, bola spôsobená škoda vo výške 1 176 €. 

„39-ročný vodič bol obvinený z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, za ktorý mu v prípade preukázania viny hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok,“ dodala policajná hovorkyňa.Prečítajte si viac:


  • Trenčín
  • |
  • 07 december 2023, 12:34
Upozornenie na uzávierku ulice v Trenčíne