Do Tepličky nad Váhom príde hrať Spartak Trnava!


Foto: Do Tepličky nad Váhom príde hrať Spartak Trnava!

Futbalový klub Spartak Trnava odohrá V rámci 3.kola Slovnaft Cupu zápas v Tepličke nad Váhom. Táto obec s počtom obyvateľov necelých 4000 už teraz pripravuje bezpečnostné opatrenia na zápas, ktorý bol preložený na základe požiadavky kluvu Spartak Trnava na 23.9.2014 o 16­.00 hod.

Ako informoval portál Žilina24, prezident klubu Tepličky nad Váhom upresnil prípravy na zápas a bezpečnostné opatrenia „Samozrejme počas tohto zápasu budú zriadené bezpečnostné opatrenia vo vnútri areálu súkromnou bezpečnostnou službou so skúsenosťami s ligovým futbalom. Úlohou tejto agentúry bude priebežné monitorovanie v spolupráci s trnavskými bezpečnostnými zložkami klubu o záujme z trnavského fanklubu o tento zápas. Na ochranu vonkajšieho priestoru ihriska a zároveň celej obce bude zabezpečená štátna polícia s ktorou riešime aj reguláciu prístupových ciest a bezpečnosť premávky,“ uviedol prezident futbalového klubu Tepličky Nad Váhom Jozef Maťko

Skúsenosti s fanúšikmi Trnavy, ktorých takmer vždy pricestuje väčší počet, má MŠK Žilina. Napríklad predminulú sezónu ich prišlo do Žiliny 2000 a obsadili celú Južnú tribúnu na Štadióne pod Dubňom. Správali sa však disciplinovane a žiadne väčšie incidenty sa nestali. „Bezpečnostnú prípravu konzultujeme aj s ľuďmi z klubu MŠK Žilina, ktorí majú skúsenosti s organizáciou takýchto podujatí a sú nám ochotní poradiť. Celú situáciu okolo tohto stretnutia berieme veľmi vážne, nechceme nič podceniť aj vzhľadom na obmedzenú kapacitu a bezbariérovosť futbalového areálu,“ dodal Jozef Maťko.

Prečítajte si viac: