Víťazom Školskej športovej ligy v Žiline sa stali žiaci Základnej školy Karpatská


Foto: Víťazom Školskej športovej ligy v Žiline sa stali žiaci Základnej školy Karpatská

Na futbalovom štadióne v Závodí sa vo štvrtok dopoludnia uskutočnilo vyhodnotenie siedmeho ročníka Školskej športovej ligy, do ktorej sa zapojili zástupcovia 13 žilinských základných škôl. Od októbra až do júna žiaci súťažili v týchto športoch: futbal, florbal, vybíjaná, plávanie, atletika a lyžovanie.

Titul víťaza získala Základná škola, Karpatská, ktorá od mesta Žilina dostala cenu - výlet do Tatralandie

Vyhodnocovali sa najlepší jednotlivci a najlepšie družstvá v jednotlivých kategóriách. Hlavnou výhrou a veľkou motiváciou pre deti bol aj tento rok výlet do Tatralandie. Víťazom sa stala Základná škola, Karpatská, ktorá vyhrala s tesným rozdielom iba 3 body nad Základnou školou, Martinská. Tretie miesto obsadila Základná škola, Námestie mladosti. Víťazom a víťazkám odovzdal ocenenie a zagratuloval dvojnásobný účastník Olympijských hier Peter Tichý.


„Srdečne gratulujem všetkým našim žilinským žiačkam a žiakom, ktorí svojimi výkonmi reprezentovali nielen seba, ale i svoju školu. Určite je aj pre rodičov potešujúce to, že záujem o šport v Žiline narastá a mladí ľudia trávia svoj voľný čas aktívnym spôsobom,“ uviedol primátor Igor Choma.

Školská športová liga prebiehala od októbra 2016 do júna 2017. Súťažilo sa v 6 športoch (futbal, florbal, vybíjaná, plávanie, atletika a lyžovanie). Školskej ligy sa zúčastnilo viac ako 900 detí od 3. ročníka až po 9. ročník z 13 žilinských základných škôl. Hralo sa celoročne minimálne raz do týždňa v poobedných hodinách. Poďakovanie patrí nielen deťom, ktoré trávili svoj poobedný voľný čas športovaním, ale aj pedagógom, ktorí sa žiakom venovali nad rámec svojho pracovného času.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: TS Mesto Žilina