Na žilinskej plavárni je aj bezplatné pripojenie na internet


Foto: Na žilinskej plavárni je aj bezplatné pripojenie na internet

Žilina 8. 9. 2014 – Mestská krytá plaváreň Žilina ponúka verejnosti okrem plávania i ďalšie služby a kurzy plávania. Plaváreň taktiež každoročne spoluorganizuje rôzne športové podujatia slovenského i medzinárodného významu. Najbližšie je pre všetkých priaznivcov plávania pripravená Žilinská plavecká štafeta, ktorej 6. ročník sa uskutoční vo štvrtok 18. septembra. Novinkou tohtoročnej sezóny je možnosť bezplatného pripojenia sa na internet v celom areáli vonkajších bazénov.

Mestská krytá plaváreň Žilina, ktorá minulý rok slávila 50. výročie od začiatku svojej prevádzky, ponúka verejnosti možnosť plávania v 50 metrovom krytom bazéne, ktorý spĺňa všetky hygienické normy. Pre návštevníkov je okrem plávania k dispozícii sauna, solárium a na plavárni je možné využiť i masérske služby.

Vonkajšie bazény – bezplatné pripojenie na internet
Verejnosti slúžia okrem krytého bazéna aj dva 50 metrové vonkajšie bazény a tobogan. Vonkajšie bazény sú pre verejnosť otvorené každý deň od 9.00 do 19.00 hod. až do 15. septembra. Kapacita vonkajšieho žilinského kúpaliska je 3-tisíc návštevníkov. Na bezpečnosť kúpajúcich dohliadajú plavčíci. K dispozícii je aj neplavecký bazén, detský bazén, detské ihrisko a minigolf, zariadenia s občerstvením a možnosť zapožičať si plážové ležadlá. Pre imobilných návštevníkov sú k dispozícii sociálne zariadenia, prechody brodísk a špeciálne vozíky, ktoré umožňujú pohodlný vstup do bazénov.
Novinkou tohtoročnej sezóny je možnosť bezplatného pripojenia na internet v celom areáli vonkajších bazénov, ktoré zabezpečilo vedenie plavárne.

Žilinská plavecká štafeta 2014
Nenechajte si ujsť 6. ročník Žilinskej plaveckej štafety, ktorá sa na Mestskej krytej plavárni uskutoční vo štvrtok 18. septembra od 6.00 do 20.00 hod. Počas Žilinskej plaveckej štafety inštruktori plávania napr. poradia a pomôžu odstrániť chyby v plaveckom štýle, zúčastnení si môžu dať bezplatne odmerať plavecký čas, krvný tlak a tuk. Inštruktori oboznámia záujemcov s technikou potápania či s vodným pólom. Podujatie má aj charitatívny rozmer. Cieľom akcie je zaplávať v uvedený deň čo najviac kilometrov bez ohľadu na dosiahnutý čas. Podujatia sa zúčastňujú základné školy, stredné školy, športové kluby a široká verejnosť. Každá škola dostane po skončení akcie ako odmenu diplom o počte preplávaných kilometrov.

„Touto cestou si dovolím pozvať všetkých našich stálych i občasných návštevníkov na toto športové podujatie,“ povedal Vladislav Harčar, konateľ Mestskej krytej plavárne v Žiline.


„Všetkým návštevníkom plavárne prajem príjemne strávené chvíle a utužovanie svojho zdravia. Na plaváreň chodím často – zvyčajne ráno si zaplávam pár dĺžok, čo prospieva zdraviu. ...,“ povedal primátor mesta Žilina Igor Choma.

Mestská krytá plaváreň sa nachádza v širšom centre mesta medzi sídliskom Vlčince a Bôrikom na Ulici vysokoškolákov a slúži verejnosti už 50 rokov. Mesto Žilina bolo prvé vo vtedajšej Československej republike, ktoré malo krytý 50 metrový olympijský bazén. Jeho výstavba sa začala v roku 1959 a prví návštevníci si mohli zaplávať už 15. júla 1963. V rokoch 1991-1996 prebehla celková rekonštrukcia objektov plavárne.

Podrobnejšie informácie o cenníku, otváracích hodinách a ďalších službách Mestskej krytej plavárne nájdete na: www.plavarenzilina.sk.

Prečítajte si viac: